Michal Pavlíček rekapituluje svoju doterajšiu rockovú a popovú tvorbu

Michal Pavlíček rekapituluje svoju doterajšiu rockovú a popovú tvorbu na rozsiahlom výbere s titulom Faces. Štvoralbumová kompilácia Faces vykresľuje Michala Pavlíčka ako autora a gitaristu s nezameniteľným rukopisom.

30.03.2023 18:00
M Pavlicek - foto Roman Cerny Foto:
Michal Pavlíček vydáva rozsiahlu výberovku Faces.
debata

Dve z častí sú venované Pražskému výběru a Stromboli a dve jeho sólovej tvorbe a piesňam pre BSP, Moniku Načevu, Zuzanu Michnovú, Big Heads, Trio a cyklus Na Kloboučku.

„Hudba je pre mňa vo svojej kráse a farebnosti obzor bez hraníc. Preplával som rôznymi štýlmi i fúziami a vytváral sme si svoju vlastnú tvár. Aj keď je moja tvorba štýlovo košatá, spája ju feeling a výraz, a to nielen hudobný, ale aj vizuálny. Od svojich prvých dotykov s gitarou niekedy v 15 rokoch až do súčasnosti sa v extáze pri hraní tvárime rovnako. Mám taký svoj škľab, a práve preto som nazval tento 4 album Faces a môj kamarát Michal Baumbruck vybral z týchto rôznych období fotky na obal,“ hovorí samotný protagonista.

Michalovi Pavlíčkovi sa na kompilácii podarilo prehľadným spôsobom skombinovať spievané a inštrumentálne skladby a štúdiové a živé nahrávky. Niektoré z nich vychádzajú v súčasnej podobe prvýkrát.

„Som veľmi rád, že som sa počas svojej kariéry mohol stretnúť s množstvom priateľov-muzikantov a mohol sa s nimi deliť o to jedinečné kúzlo hudby a prežívať nárez, keď to tam človek dáva. Som tiež veľmi rád, že som mal to šťastie, a že si moja hudba a hranie na gitaru našli svojich poslucháčov. Táto kompilácia je také ala best of a zobrazuje silné momenty tejto mojej cesty. Na Faces som vybral veľa živých nahrávok a objavujú sa na nej aj niektoré doteraz nezverejnené z koncertov Pražského Výberu a Stromboli z roku 2022. Na zabudnutom hard disku z dávnych čias som vyšťoural aj záznam koncertu Big Heads z deväťdesiatok, ktoré som na kompilácii aj s radosťou zaradil.“

Foto: Warner Music
Faces CD

Poslucháči majú jedinečnú príležitosť vychutnať si obsiahlu časť Pavlíčkovej tvorby v celej pestrosti a oceniť jeho prínos českej pop music ako autora, hudobníka a producenta od 80. rokov po súčasnosť. Michal Pavlíček pôsobí či pôsobil v skupinách Pražský výběr, Stromboli, Big Heads, BSP, Trio a Supergroup. Ako autor a interpret sa podieľal na albumoch mnohých umelcov (Koubková, Michnová, Načeva, Basiková, Střihavka, Müller…).

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Michal Pavlíček