Robert Pospiš & Martin Sillay predstavili singel Spievaj mi, spievaj

Spievaj mi, spievaj je názov nového singla, ktorý predstavila hudobná a producentská dvojica Robert Pospiš & Martin Sillay. Podľa autorov je kontrastom voči prvému singlu Uteká láska svetom. Aj túto pieseň spolu s novinkou nájdu fanúšikovia na albume Piesne na dobrú noc.

04.04.2023 10:00
Martin Sillay Robert Pospiš Foto:
Dvojica Martin Sillay a Robert Pospiš
debata

„Je to pieseň, ktorá prišla z tmy. Čakala na nás. Dieťa a rodič/rodič a dieťa. Ten najkrehkejší vzťah. O ňom rozpráva skladba Spievaj mi, spievaj. V ére, ktorú prežívame, má text aj druhý význam. Je prosbou. Prosbou o to, aby všetko zostalo také, aké je. Neporušené, bezpečné, na svojom mieste. Aspoň na chvíľu,“ vysvetľuje vznik skladby Pospiš.

Hudobná a producentská dvojica ňou potvrdzuje svoj návrat k pesničkárstvu. „Máme za sebou množstvo nahrávok z rozličných žánrov. A to nás veľmi ovplyvnilo. Hudbu vnímame ako otvorený svet. Kombinujeme rôzne prostredia, ale výsledkom je náš vlastný rukopis. A to nás baví stále viac,“ dodáva Sillay.

M Pavlicek - foto Roman Cerny Čítajte viac Michal Pavlíček rekapituluje svoju doterajšiu rockovú a popovú tvorbu

Autorom singlového obalu je Ján Skaličan. „Jano je tak jediným externým človekom. Tento návrat k minimalizmu nám v súčasnosti veľmi vyhovuje. V pláne už máme väčšie nahrávky, ale Piesne na dobrú noc nás vrátili späť k našim koreňom,“ dodal Pospiš k nahrávke, ktorá vyšla vo vydavateľstve Real Music House.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Pospiš & Martin Sillay