Zomrel dlhoročný gitarista švédskej skupiny ABBA Lasse Wellander

Vo veku 70 rokov zomrel dlhoročný gitarista švédskej skupiny ABBA Lasse Wellander, informovala agentúra DPA. S kapelou nahral niekoľko albumov a absolvoval mnohé turné. Hudobník podľa vyhlásenia rodiny v piatok podľahol rakovine.

10.04.2023 20:27
debata

Wellander, multiinštrumen­talista a producent, začal hudobnú kariéru už ako 16-ročný. Odvtedy spolupracoval s radom umelcov, a to v štúdiu i na turné či pri televíznych vystúpeniach. So švédskou skupinou ABBA spolupracoval po prvý raz v roku 1975 a odvtedy sa stal jej hlavným gitaristom. Pracoval napríklad na hitoch ako Knowing Me, Knowing You, Thank You for the Music alebo The Winner Takes It All.

Skupina Wallanderovi na svojom Instagrame vyjadrila poctu ako „drahému priateľovi, zábavnému chlapovi a znamenitému gitaristovi“. „Kreativita, ktorou v štúdiu prispieval, bola ohromne dôležitá, rovnako ako neotrasiteľný gitarový um na pódiu. Smútime nad jeho tragickou a predčasnou smrťou a spomíname na jeho milé slová, zmysel pre humor i hudobnú brilantnosť,“ uviedla švédska kapela.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ABBA (@abba)

debata chyba
Viac na túto tému: #ABBA