Adam Ďurica ohlasuje Vianočný koncert. Hudobnú réžiu zveril Oskarovi Rózsovi

„Vianoce sú naozaj jedinečná udalosť v roku, a verím, že aj vďaka týmto koncertom si spoločne darujeme skvelý hudobný zážitok,“ hovorí Adam Ďurica. Jeho Vianočné koncerty sa budú konať v troch mestách.

19.06.2023 11:00
Adam Ďurica, Foto: ,
Adam Ďurica sa už pripravuje na Vianoce.
debata

Peter Bič Project, Zuzana Smatanová, Emma Drobná, ale aj barytonista Aleš Jenis sú hostia vianočných koncertov. Úlohy moderátora sa zhostí Milan „ Junior“ Zimnýkoval. Vianočné koncerty sa budú niesť v hudobnej réžii basgitaristu, producenta a dirigenta Oskara Rózsu.

Adam Ďurica má za sebou úspešnú dekádu na hudobnej scéne. Za ten čas si pripísal na svoje konto nielen množstvo hitov, ale aj ocenení. Desať rokov uplynulo od vydania hitov Neľutujem, Mandolína, Holubička, cez Spolu, Zatancuj si so mnou až po súčasné Naše hriechy či Pohľad pre bohov a mnoho ďalších.

Niekoľkokrát sa stal Osobnosťou televíznej obrazovky, v kategórii Spevák. Je tiež laureátom Krištáľového krídla za rok 2022 v kategórií Populárna hudba. Celý tento rad ocenení a hitov chce Adam osláviť v spoločností svojich fanúšikov, ale aj hudobných a osobných priateľov.

„ Je to už vlastne 18 rokov, čo som vstúpil do tohto hudobného sveta, čiže to môžeme brať aj, ako oslavu mojej profesionálnej hudobnej dospelosti“ dodáva s úsmevom Adam.

Tiež je to 10 rokov, odkedy sa to pomaly začalo lámať a prišli hity, ktoré sú dodnes súčasťou mojich koncertov,“ približuje vznik myšlienky vianočných koncertov spevák.

„Ďalším krokom bol výber hostí a hneď od začiatku som vedel, že chcem byť s ľuďmi, s ktorými mi je dobre, naše cesty sa preťali či už v osobnej alebo pracovnej rovine. Už pri tvorbe skladby Pohľad pre bohov som si uvedomil, že Oskar by mohol dať skladbám iný rozmer, preto tento koncert bude práve v jeho hudobnej réžii. Oskar je fantastický hudobník, dirigent a som presvedčený, že jeho hudobné renomé a talent, chuť stále pracovať na nových projektoch budú veľkým prínosom. So Zuzanou máme krásnu pesničku Miesta, s Emmou zase Naše hriechy. A tiež Peter Bič Project s ktorými máme bohatú spoločnú históriu a aj sme odohrali spoločne už niekoľko turné.“

Jaromir Nohavica2 CACC20 www.frantisekortmann.eu JPG Čítajte viac Lodenica oslavuje 25 rokov. Vystúpi Jaromír Nohavica, Čechomor aj Slniečko

Koncerty budú 9.novembra v Prahe (Lucerna), 5.decembra v Košiciach (Angels Aréna) a 7. decembra v Bratislave (NTC Aréna).

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Vianoce #Adam Ďurica #Oscar Rósza