Novinka od Teraborsuk Ruky hore by mohla byť hitom leta. Ako sa vám páči?

Vtip, nadhľad, irónia, chytľavý text a videoklip. Novinka slovenskej kapely Teraborsuk sa vryje hlboko do uší a zapasuje do leta. Ako Dynamix ich pozná celé Slovensko, ich videoklipy majú na YouTube milióny zhliadnutí. Na popularite im však neubrala ani zmena mena. Pätica už pár mesiacov vystupuje pod názvom Teraborsuk. S novým pomenovaním, zdá sa, nabrali i nový dych.

07.07.2023 14:00
Teraborsuk Foto:
Teraborsuk počas nakrúcania videoklipu k skladbe Ruky hore.
debata

V roku 2020 skupina vydala debutový album Tri šibeničky, ktorý medzi fanúšikmi silno zarezonoval. Ich videoklipy a piesne v slovenskom i rusínskom jazyku majú dodnes státisícové až miliónové počty pozretí, čo kapelu naštartovalo do napĺňania ďalších hudobných vízií. Napríklad, neprestajne baviť ľudí a svojimi skladbami im prispieť (nielen) k pohodovému letu.

Po vydaní nového albumu Dobre sa mám, ktorý vyšiel 3. mája tohto roka, ako aj singla Tancuj, prichádzajú pohodoví sympaťáci s tanečnou novinkou Ruky hore. Hoci sa názov kapely dávno zmenil, žáner zostal rovnaký. Členovia ostali verní predovšetkým rusínskemu folklóru a pop-rockovej tvorbe, čoho dôkazom je tiež spomínaná novinka. Viac už o nej prezrádza Ján Papcun: „Skladbu – konkrétne hudbu a aranžmá, napísal Tomáš Smrek, text zas ja. Spojenie Ruky hore vyzýva našich fanúšikov, aby aspoň na chvíľu zabudli na starosti a žili. Netrápili sa tým, čo si myslia iní, ale dali ruky hore a bavili sa.“

K skladbe vznikol aj videoklip. „V spolupráci s Jankom Papcunom a Frenkym Stružákom vznikol vskutku zaujímavý video-obraz k piesni. Nechýba v ňom energia, adrenalín, rýchlosť, nebezpečenstvo a v neposlednom rade krásne dievčatá. Počas natáčania sme sa, žiaľ, nezaobišli bez rýchlej záchrannej služby, keďže jedna z účastníčok motokrosu spadla a zlomila si kľúčnu kosť. Aktuálne je v nemocnici po operácii, ale v poriadku a s úsmevom na tvári,“ znejú slová Tomáša Smreka.

Členovia kapely v zložení v Tomáš Smrek – zakladateľ a frontman kapely, Ján Papcun – hráč na bicie, pri oboch ostatných albumoch aj textár niekoľkých skladieb, Martin Čerkala – basgitarista, skvelý spevák s rusínskymi koreňmi, Michal Balucha – gitarista, ako najmladší článok zoskupenia a najstarší člen Ján Bak – hráč na dychové nástroje, sú v týchto dňoch naplno zameraní na koncertnú a festivalovú sezónu.

jamie xx Čítajte viac Jamie xx, Arca, Wet Leg aj Central Cee. Tieto koncerty budú pre Pohodu pamätné

Krst albumu Dobre sa mám bude 6. októbra.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #hudba