Matej Smutný pozýva tancovať. Predstavil nový singel Dance Dance

Spevák a multiinštrumentalista Matej Smutný zverejnil po roku od vydania jeho debutového albumu Aura nový singel Dance Dance, ktorého hlavným motívom je tanec. TASR o tom informovala PR manažérka Renáta Tomášová.

09.07.2023 14:00
Matej Smutny Foto:
Spevák, skladateľ a multiinštrumentalista Matej Smutný pozýva tancovať.
debata

Pieseň má hitové ambície a vysoko návykový refrén, ktorý sa veľmi rýchlo vryje do pamäti. „Pod tancom môžeme rozumieť úplne každý pohyb živých tvorov vo vesmíre, a práve to je to, čo nás fascinovalo pri tvorbe tejto skladby. Každý jeden z nás tancovať nielenže môže, ale aj tancuje, iba o tom väčšinou nevie,“ hovorí Smutný k novej piesni, ku ktorej natočil aj klip a na jeho začiatok použil citáciu americkej tanečnice a choreografky Marthy Graham „Dance is the hidden language of the soul“.

Po mohutných produkciách, ktorými je Smutného doterajšia tvorba známa, zvolil tentokrát cestu minimalizmu a okrem toho využíva viac živých nástrojov ako elektroniky. Producentsky sa skladby ujali Marek Rakovický a Oliver Fillner z LVGNC studios a na nahrávaní sa spolu so Smutným podieľal aj slovenský hudobník Juraj Oravec. O mix a master sa postaral Lukáš Chromek.

Parov Stelar Čítajte viac Parov Stelar, Dizzee Rascal a ďalšie hviezdy lákajú na Uprising

Hudobník momentálne ukončil spoluprácu na tvorbe hudobno-dramatického diela vo Veľkej Británii, ktoré bolo odpremiérované v júni. V súčasnosti pracuje na ďalších singloch a netají sa tým, že niektoré z nich by mohli zaznieť aj v slovenskom jazyku.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Matej Smutný