Vychádzajú štyri dlho nedostupné albumy skupiny Elán

Albumy skupiny Elán Hodina angličtiny, Hodina pravdy, Elán 3000 a Tretie oko sa po dlhých rokoch dočkali nového vydania. Vôbec prvýkrát vychádzajú tiež na LP.

13.09.2023 13:00
Elan Foto:
členovia skupiny Elán na obale albumu Tretie oko.
debata
Skupina Elán vznikla koncom šesťdesiatych...
Elán je už legendou a stále plní štadióny.
+24Členovia Elánu mali ambície i šarm, verili vo...

Albumy Hodina angličtiny, Hodina pravdy, Elán 3000, Tretie oko sú vzácne tituly z diskografie skupiny Elán vzľadom k tomu, že boli dlhé roky nedostupné. Tento rok na jar sa začalo intenzívne pracovať na reedíciách a prvýkrát tiež na vinylovom formáte. Všetky albumy prešli analógovým remasteringom.

Hodina angličtiny vyšiel ako deviaty štúdiový album skupiny Elán v roku 1994 a okrem iných priniesol hit Kočka, ku ktorému napísal hudbu aj text Jožo Ráž.

Po troch rokoch nasledovala Hodina pravdy a Elán zostrelil domáce popové hitparády hitmi Odpusť mi láska, Hey, hey zlato a Odkazovač.

Pamätáte si albumy od Elánu?

V reedícii vychádza teraz osem albumov legendárnej kapely.

Fotogaléria
Ôsmy svetadiel bol prvým z albumov skupiny Elán...
Jano Baláž a Jožo Ráž v nahrávacom štúdiu.
+9Druhý štúdiový album skupiny Elán Nie sme zlí z...

Jedenástym v poradí sa v roku 2002, ako prvý album po motocyklovej nehode Joža Ráža, stal album Elán 3000 a s ním okrem iných ďalšie z hitov Zaľúbení od Pavla Jursa, dlhoročného spolupracovníka skupiny. Ako posledný z rady reedovaných titulov vychádza album Tretie oko (2003) a na ňom tiež jeden z najväčších hitov Elánu Láska moja, ktorý napísal Vašo Patejdl spolu s Borisom Filanom.

Vašo Patejdl Čítajte viac V Eláne sme chceli byť slávni - hovoril vo svojom poslednom rozhovore pre Pravdu Vašo Patejdl

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Elán