Modus má Pozhasínané. Vychádza kompilácia Best of 1979 - 1988

Best of 1979 - 1988 Pozhasínané je názov novej vinylovej kompilácie skupiny Modus z vydavateľstva Opus vo formáte 2LP a 2CD. Dvadsať piesní z najúspešnejšieho obdobia skupiny predstavuje to najlepšie, čo táto formácia vytvorila. TASR o tom informovala PR manažérka Renáta Tomášová.

21.09.2023 08:00
modus 1 Foto:
Kapela Modus v najlepších rokoch.
debata
Marika Gombitová v roku 1981 v TV relácii Pionierska lastovička s piesňou Báječní muži na lietajúcich strojoch.

Dvojalbum ponúka štyri spevácke pohľady na tvorbu obsiahnutú celkovo na ôsmich štúdiových albumoch. V dvadsiatich pesničkách bude poslucháč počuť celkovo osem speváckych sólistov, pričom prirodzený dôraz ostal na spomínanej superhviezdnej skladateľsko-speváckej trojici, jeden z ôsmich sólových hlasov patrí hosťujúcemu Pavlovi Hammelovi. No a mierou najvrchovatejšou to platí o skladateľskej výnimočnosti a všestrannosti Janka Lehotského, ktorého kongeniálnym autorským partnerom sa stal Kamil Peteraj. Spoločne tak vytvorili jednu z najlepších a najúspešnejších slovenských hitmakerských dvojíc.

Miro Žbirka s kapelou Modus okrem iných hitov nahral aj pieseň Vieš byť zlá
marika gombitova plagat Čítajte viac Marika Gombitová bude spievať v pražskej O2 Aréne. Sľubuje výpravnú scénu, hviezdnych hostí a veľkú dávku legendárnych hitov

Prvú päticu na výberovke tvoria piesne Janka Lehotského Pozhasínané, Sladký hlas, Prázdny rám, Mágovo číslo a Naposledy. V podaní Mariky Gombitovej sú to skladby Slávnosť kvetín, Pripútaná, Neprichádzaš, Báječní muži na lietajúcich strojoch a Tajomstvo hier. Tretím je Miroslav Žbirka s pesničkami Vieš byť zlá, Láska nám dvom všetko odpustí, Malý veľký vlak, Mám svoj vek a Stratený sen. Záverečnú päticu piesní Ty, ja a môj brat, Kapely starnú, Keď sa raz oči dohodnú, Roberta a Karty sú už rozdané nahrali Pavol Hammel, Ľubomír Stankovský, Ivona Novotná a Jozef Paulini.

marika gombitova Čítajte viac Marika Gombitová sa už teší na koncert. Otvorí ho skladbou Študentská láska
Veľký histkapely Ty, ja a môj brat si poslucháči pomenovali po svojom - Sklíčka.

V jednotlivých skladbách na výbere hrajú Ján Lehotský, Miroslav Valenta (klávesy), Alexis Engonidis, Peter Palkovič, Vladimír Kassay (basová gitara), Ján Hangóni, Jiří Vana, Ladislav Lučenič, Miroslav Šulc, Viliam Pobjecký (gitary), Ľubomír Stankovský, Karol Morvay (sólový spev, bicie), Cyril Zeleňák, Dušan Hájek, Ján Fabrický, Miroslav Jevčák a Pavol Kozma (bicie).

radio head awards 2022 logo Čítajte viac Prvý víťaz Radio_Head Awards 2022 je známy. Určite ho poznáte aj vy

„Som rád, že všetky tieto pesničky poznám a majú stále vysokú počúvateľnosť. Snažil som sa, aby mal tento výber typický modusácky sound, čo sa aj po určitom čase potvrdilo. Piesne sa dajú počúvať aj po rokoch, majú svedomitý základ a ľahko zapamätateľné refrény, a tak sa dostávajú do evergreenovej podoby. Ako autor som tomu veľmi rád a teším sa, že sa to podarilo,“ vyjadril sa k výberu Lehotský.

debata chyba
Viac na túto tému: #Modus