Spevák Xindl X vydáva emotívnu novinku Černý stíny

Český spevák a skladateľ Xindl X vydáva emotívnu novinku Černý stíny, ktorá pôvodne vznikala ako elektronická skladba. Po singloch Smíšený pocity a Cash je ďalšou predzvesťou nového albumu. TASR o tom informoval PR manažér Tomáš Karpel.

04.10.2023 08:00
Xindl X Foto: ,
Český spevák Xindl X, vlastným menom Ondřej Ládek.
debata

„Aj keď som tú pesničku mal rád, stále som mal pocit, že jej niečo chýba. A potom sme si ju raz s Honzom Steinsdörferom skúsili zahrať len s klavírom a naraz začala hádzať úplne nové emócie,“ popisuje spevák proces finálneho diela, ktorého pôvodný hudobný podklad vymysleli Kenny Rough a Tomáš Rothschedl.

Hlavných úloh sa vo videoklipe z dielne Petra Lexu ujali herci Veronika Khek Kubařová a Matouš Ruml. „Je to pre mňa pieseň o slovách, ktoré nejdú vziať späť a o citoch, ktoré to, čo nejde vziať späť, prekonávajú,“ hovorí Xindl X.

Že sa najnovšia skladba vymyká obvyklej tvorbe a predstavuje niečo výnimočné si tiež myslí režisér klipu a zároveň frontman kapely Slza Petr Lexa: „Priznám sa, že keď mi ju Ondra prvýkrát poslal na vypočutie, práve som niekam išiel v noci autom, pustil som si ju a na chvíľku som musel zastaviť, ako ma to dojalo. Za mňa je to jedna z najsilnejších pesničiek, aké Ondra napísal.“

Xindl X je aktuálne na klubovom turné naprieč celou Českou republikou pri príležitosti 15. výročia na scéne, a tiež 15. výročia od vydania prvého albumu Návod na čtení manuálu, ktorý úplne prvýkrát vychádza aj na vinyle. Tri koncerty uvedie aj na Slovensku, v Bratislave (23. 11.), Novom Meste nad Váhom (24. 11.) a v Košiciach (25. 11.).

debata chyba
Viac na túto tému: #novinka #hudba #Xindl X