Doma ho nikto nepozná, v Anglicku vypredal koncerty

Matej Smutný je slovenský spevák, skladateľ a hudobník, ktorý v roku 2020 debutoval veľmi úspešným singlom Psycho Love. Odvtedy vydal EP Van Stories a album AURA. Jeho singel Dance Dance, ktorý vyšiel v júni, bol tri týždne na prvom mieste v najväčšej českej hitparáde a z rádií ho počuť dodnes.

27.11.2023 08:00
matej smutný Foto:
Matej Smutný s kapelou The Psycho Lovers v Londýne.
debata

Pred dvoma týždňami sa Matej Smutný vrátil z turné, ktoré nie je pre slovenských interpretov bežné. Absolvoval historicky prvé mini Tour v Spojenom kráľovstve, ktoré pozostávalo z koncertov v štyroch anglických mestách. Zahajovací koncert sa konal v Liverpoole (2.11.), pokračoval ďalší v Nottinghame (3.11.), v Londýne (4.11.) a všetko to zakončil veľmi nečakane na južnom pobreží Anglicka v meste Brighton and Hove (6.11.).

Matej Smutný Foto: Archív Mateja Smutného
matej smutny Matej Smutný

To všetko v sprievode svojej kapely The Psycho Lovers v zostave: bicie nástroje Marek Bednarčík, elektrická gitara Juraj Oravec, basová gitara Jozef Smutný a vokály Marta Ďumbalová. “Splnil som si detský sen a odohral som turné v krajine, v ktorej vznikol pop. Ešte pred pár mesiacmi by som ani len nepomyslel na to, že by sme mohli vypredať koncert v Londýne. Som vďačný za každý moment na pódiu, za každý šťastný kilometer v dodávke s mojou úžasnou kapelou, ďakujem za to, že môžem robiť hudbu a že ju môžem prezentovať na medzinárodnej úrovni,” hovorí Matej Smutný.

Najväčším prekvapením celého tour bol koncert v Londýne, v hudobnom klube Luna. V ten večer klub dosiahol svoju maximálnu kapacitu návštevníkov, inak povedané, Matej s kapelou The Psycho Lovers vypredali hudobný klub v Londýne, čo je na pomery slovenského interpreta minimálne nevídané. Ako sám hovorí, medzi jednotlivými vystúpeniami spolu s kapelou „buskovali“ po centrách miest, v ktorých sa momentálne nachádzali a upozorňovali tak na svoje koncerty.

“Najlepší bol koncert v Brightone. Prišli sme do klubu, naši technici rozložili a 28-krát zapojili celý náš backline do elektriny a 28-krát vyhodili poistky v celej budove. Skonštatovali sme teda, že Brighton na nás ešte nie je pripravený, zbalili sme sa a išli sme domov,” komentuje úsmevne Matejov gitarista Juraj Oravec.

Ewa Farna Čítajte viac Kto je nový zlatý slávik v Česku?

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Matej Smutný