Naspievala pieseň k filmu Piargy, teraz prináša Vianočnú koledu. Veronika Rabada s deťmi spríjemní advent

Dve deti a dvaja dospelí priniesli novú vianočnú pesničku. Veronika Rabada so svojou dcérou Veronikou a kolegom z košického Konzervatória, Tomášom Labancom a jeho dcérou Alžbetkou pripraviť a nahrať vianočnú skladbu Vianočná koleda. Text skladby napísal známy slovenský textár, spisovateľ a skladateľ Alojz Čobej. Hudbu napísal pán Pavol Janíček.

08.12.2023 12:00
debata
Veronika Rabada a Veronika Šoltysová, Tomáš Labanc a Alžbetka Labancová spievajú Vianočnú koledu

„Pán Janíček bol v roku 2018 na našom koncerte Koleda s Veronikou Rabada v Banskej Bystrici a o pár dní potom mi poslal túto nadhernú skladbu. My sme sa k nej dostali až teraz a verím že sa mu aj v úprave môjho kolegu z konzervatoria Tomáša Labanca bude páčiť. Hlavú úlohu majú v pesničke moja dcéra Veronika a Tomášova Alžbetka. Ja som tam len ako taká na všetko dohliadajúca mama,“ povedala o skladbe Veronika.

Veronika Rabada s kapelou prinesú vianočné... Foto: archív speváčky
veronika rabada koncert koledy Veronika Rabada s kapelou prinesú vianočné koledy do slovenských miest.

Nakrútili k nej aj videoklip, na ktorého nahrávanie budú všetci zúčastnení ešte dlho spomínať. „Počas nakrúcania sa nám stalo množstvo vecí, ktoré by asi mnohých odradili, ale my sme to nevzdali a sme radi, že sa nakoniec všetko podarilo dokončiť. Pokazené auto, dážď, zima, hmla, zvieratká, ktoré nespolupracovali, to všetko sa zmestilo do jedného dňa, presnejšie povedané do niekoľkých hodín. Napriek tomu sme to všetko prekonali a zvládli dokončiť klip, ktorý si teraz všetci môžu pozrieť,“ povedala o nakrúcaní klipu Veronika.

Veronika Rabada Čítajte viac ROZHOVOR Veronika Rabada spieva vo vianočných rozprávkach aj vo filme Piargy. Jej piesne rozprávajú príbehy

Veronika tento veľmi aktívny rok začala účinkovaním so skladbou Piargy na odovzdávaní cien Slnko v sieti. Hneď potom rozbehla turné so Skyvou – speváčkou a poetkou z Košíc. S projektom Balady navštívili niekoľko slovenských hudobných klubov a kaviarní. Jeho program je zostavený zo skladieb, ktoré Veronika naspievala, ale bežne ich na koncertoch s kapelou nehráva. V tomto období plynule prechádza z Balád do Kolied a začína sériu koncertov Koleda s Veronikou Rabada. V programe zaznejú skladby z rovnomenného albumu a aj ďalšie skladby s nespútanou energiou a dynamikou, ktoré sú pre jej hudbu príznačné.

Veronika Rabada naspievala pieseň k filmu Piargy
Video
Rozhovor s Veronikou Rabada / Zdroj: TV Pravda

Vianočné koncerty Koleda s Veronikou Rabada sa začínajú už v paitok 8. decembra v Banskej Bystrtici a pokračujú v Kremnici, Hlohovci, Nitre, v Château Gbeľany, Lučenci, Podhájskej, Novom meste nad Váhom a v Sabinove.

Veronika Rabada Čítajte viac Čechomor a Veronika Rabada upiekli spolu "Vánočku"

© Autorské práva vyhradené

debata chyba