Bad Karma Boy majú nový singel a video. Po siedmich rokoch je tu skladba Iba Mesiac

Slovenská skupina Bad Karma Boy sa po siedmich rokoch hlási s novým singlom a klipom Iba Mesiac. Pesnička bude súčasťou štvrtého albumu, ktorý kapela vydá na jeseň. Bad Karma Boy na ňom avizujú ďalší zvukový aj umelecký posun a viacero nových skladieb odohrajú už na najbližšom júnovom koncerte v Bratislave. Vystúpenie tiež potvrdili na tohtoročnom Grape Festivale v auguste.

26.05.2024 09:00
BAd KArma Boy foto Viktor Cicko Foto:
Kapela Ban Karma Boy nahrala nový singel po siedmich rokoch. Volá sa Iba Mesiac.
debata
Skladba Iba Mesiac bude súčasťou štvrtého albumu kapely Bad Karma Boy.

Iba Mesiac je chytľavou piesňou so zapamätateľným refrénovým popevkom a pre kapelu netradičným reggeatonovým podkladom v slohách. Všetko je však zaobalené do charakteristického alt-popového a snového zvuku Bad Karma Boy. V novinke opäť spievajú zakladajúci členovia Juraj Marikovič s Adelou Tihlárikovou a skladbu svojimi nápadmi obohatil aj Pišta Kráľovič a.k.a. FVLCRVM.

“Táto pesnička má možno viac zvukov, ako taktov. Je to asi aj preto, že vznikala dlhšiu dobu a na viacerých miestach – v Portugalsku, na Slovensku či v štúdiu na Kostarike. Reggeatonový rytmus však nepribudol v Strednej Amerike, ale prišiel s ním ešte Pišta, keď rozpracovával prvotný synthový nápad od Adelky. Paradoxne, mne tento žáner vie liezť aj dosť na nervy, ale som rád za posun a vývoj,” hovorí gitarista, spevák a producent Juraj Marikovič.

The Wooten Brothers Čítajte viac Päťnásobný držiteľ Grammy Victor Wooten prinesie do Bratislavy funky náladu

Iba Mesiac vychádza spolu s atmosferickým videom od Viktora Cicka a Jakuba Gulyasa. V premiére nová skladba odznela minulý piatok na Rádiu_FM.

Najbližšie Bad Karma Boy vystúpia naživo 7. júna na nádvorí u Alchymistu v Bratislave, kde si pripomenú už desiaty rok svojho fungovania. Naživo odznie nový singel a ďalšie skladby z pripravovaného štvrtého albumu.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Bad karma Boy #hudobná novinka