Život nás má rád, spieva Katka Knechtová v novom filmovom songu

Speváčka a skladateľka Katarína Knechtová má radosť zo života. Dokazuje to novinkou Život nás má rád, ktorá je ústrednou skladbou novej komédie Kavej. V klipe účinkuje spolu s herečkami Janou Kovalčikovou a Annou Jakab Rakovskou.

11.06.2024 06:00
debata
Kovalčiková a Jakab Rakovská: Vrátiť sa na východ či zostať v Bratislave? Cuky a Luky by s nami boli kamošky
Video
Herečky o novej komédii Kavej. / Zdroj: TV Pravda

Autorkou hudby je samotná speváčka, text napísal Vlado Krausz. Klip má na konte režisér Michal Nemtuda, ktorý do neho použil aj zábery z filmu. V klipe si okrem Katky zahrali herečky Jana Kovalčiková a Anna Jakab Rakovská, všetky tri totiž pochádzajú z Prešova. Novinku zahrá Katka aj v rámci série pripravovaných špeciálnych koncertov SVETY v novembri 2024.

Katarína Knechtová, Jana KOvalčiková a Anna Jakab Rakovská v piesni k filmu Kavej ŽIVOT NÁS MÁ RÁD

Život nás má rád spieva speváčka, skladateľka, textárka, klaviristka a gitaristka Katka Knechtová v novej skladbe, ktorá vznikla k filmu Kavej z produkcie Daniela Dangla.

„Tvorcovia filmu ma oslovili koncom minulého roka. Nejaké nápady som v tom čase mala „v šuflíku“, no veľmi podstatné bolo pre mňa film najprv vidieť a vnímať. Po pozretí filmu som sa rozhodla, že do toho pôjdem, oslovila som Vlada Krausza na napísanie textu. Chcela som, aby skladba mala moderný aranžmán a zvuk, a aby v sebe niesla emóciu radosti zo života. Aby sme si napriek ťažkostiam, ktoré každodenný život prináša, vedeli s úsmevom na perách povzdychnúť, že ten život stojí za to,“ prezradila Katarína Knechtová.

Kavej Jana Kovalčiková Anna Jakab Rakovská Čítajte viac Kovalčiková a Jakab Rakovská: Vrátiť sa na východ či zostať v Bratislave? Cuky a Luky by s nami boli kamošky

Skladba Život nás má rád vznikala počas apríla v Katkinom domovskom nahrávacom štúdiu Basement v Prešove. Produkcie sa ujala sama speváčka a skladateľka spolu s Adamom Kurucom, s ktorým spolupracovala už na niekoľkých singloch a projektoch. Mix a master mal na starosti Roman Šoltys zo štúdia Klakson.

„S Vladom Krauszom sme do piesne a textu chceli dostať tému, ktorá súvisí priamo s filmom, jej nosnou myšlienkou je mať radosť zo života. Veľa sme komunikovali aj s Lukášom Zednikovičom, režisérom filmu. Na filme sa mi páči, že je to komédia a v týchto časoch, ktoré žijeme, si myslím, že je veľmi dôležité a dobré si niekedy oddýchnuť s nadhľadom práve pri takomto žánri. Navyše tematika je jasná – nezmyselnosť stereotypov a predsudkov,“ hovorí speváčka.

„Film cez humor rozpráva o tom, ako si niekedy sami komplikujeme život a nevnímame to, čo má skutočnú hodnotu. Je to o láske, priateľstve a rodine,“ priblížil režisér komédie Lukáš Zednikovič.

Katarína Knechtová zložila pieseň Život nás má... Foto: archív Kataríny Knechtovej
klip film Kavej Katarina Knechtova jana Kovalcikova Anna Jakab Rakovska Zivot nas ma rad 3 Katarína Knechtová zložila pieseň Život nás má rád k filmu Kavej. V klipe účinkuje spolu s herečkami Janou Kovalčikovou a Annou Jakab Rakovskou.

Videoklip plánovala Katarína Knechtová nakrúcať v exteriéri v Prešove a okolí, ale zladiť všetkých účinkujúcich bolo časovo veľmi náročné. V klipe totiž účinkujú aj hviezdy filmu Kavej Jana Kovalčiková a Anna Jakab Rakovská. Práve kvôli pracovnej vyťaženosti padlo rozhodnutie nakrúcať v Bratislave. „Pre nepriaznivé počasie sme nakoniec všetci skončili v ateliéri v Novej Cvernovke. Réžie sa ujal Michal Nemtuda, s ktorým to bola moja prvá pracovná spolupráca. Musím povedať, že to bolo veľmi efektívne, profesionálne. Michal od prvej chvíle vedel čo a ako chce. Nakrúcanie sme si s babami veľmi užili, s Jankou a Aničkou sa poznáme ešte z Prešova, odtiaľ všetky tri pochádzame. Veľká časť filmu Kavej sa v Prešove aj natáčala,“ opisuje Katka.

Keďže ide o filmový song, režisér videoklipu Michal Nemtuda doň zakomponoval aj mnoho záberov z filmu Kavej. Skladba má dve verzie, jednu rádiovú a druhú pre klip a film. „Práve v tejto verzii majú dievčatá svoje vokálové party. Všetky tri sme sa po dlhej dobe opäť stretli a to rovno za mikrofónom v nahrávacom štúdiu, Anička ešte v tom čase tancovala v Let’s Dance. Prezradím, že Anička s Jankou mali pred nahrávaním v štúdiu veľký rešpekt, až stres, avšak zvládli to výborne,“ pochválila kamarátky Katka Knechtová.

Novú skladbu Život nás má rád zaradila Katka hneď po premiére do festivalového setu a po prvýkrát ju naživo zahrá doma v Prešove, kde 20.6. vystúpi spolu s kapelou na podujatí Dni mesta Prešov. Novinku predstaví fanúšikom naživo aj na exkluzívnom SVETY Tour 2024.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Katarína Knechtová #Katka Knechtová