Il Divo oslávi 20. výročie veľkolepým turné. V septembri vystúpi aj v Bratislave

Skupina Il Divo bude 28. septembra oslavovať svoje dve desaťročia trvajúce dielo aj pred slovenským publikom. Overené hity repertoáru v nových verziách tvoria základ programu koncertu, na ktorý najznámejšia spevácka skupina klasickej hudby pozýva slovenských fanúšikov. Koncert sa bude konať v bratislavskej Peugeot Aréne Národného tenisového centra.

11.07.2024 07:00
Il Divo Foto:
Il Divo: David Miller, Urs Buhler, Sébastian Izambard a Steven LaBrie.
debata

Už v roku 2003 spojil legendárny producent Simon Cowell štyroch vokalistov z Ameriky a Európy do projektu, ktorý si v krátkom čase podmanil hudobný svet.

Il Divo vytvorilo vlastný žáner “poperu”, spojenie popu a opery. Už od prvého albumu, ktorý vyšiel v roku 2004, sa skupina teší výnimočnej popularite a komerčnému úspechu.

História koncertov tejto skupiny je rovnako pozoruhodná, keďže počas dvoch dekád vystupovali ako špeciálni hostia Barbry Streisandovej, vystupovali na podujatiach Olympijských hier, vystupovali pred prezidentom USA Barrackom Obamom, pred britskou kráľovnou Alžbetou II. a celou britskou kráľovskou rodinou, či pred dosiaľ najpočetnejším publikom dejín klasickej hudby: pred takmer 35-tisíc divákmi na koncerte v Paraguaji. Kapela pôsobila aj na krátkom a beznádejne vypredanom angažmáne na Broadwayi.

Il Divo sú u nás známi vďaka hitu Regresa a Mí, ktorý sa objavil na ich prvom albume. Ide o novú verziu piesne Toni Braxtonovej Unbreak My Heart a na YouTube má viac ako 180 miliónov videní.

Piesne v španielčine, taliančine, francúzštine, portugalčine, angličtine, japončine alebo latinčine predali celosvetovo viac ako 30 miliónov nahrávok. Vo Veľkej Británii boli vyhlásení za najlepšieho umelca desaťročia v žánri klasickej hudby. Získali celkovo 160 zlatých a platinových ocenení za predaje svojich nosičov, a to v 35 rôznych krajinách sveta.

Tento rok Il Divo oslavujú svoje 20. výročie: Američan David Miller (tenor), Švajčiar Urs Bühler (tenor), Francúz Sébastien Izambard (tenor) a Američan Steven LaBrie (barytón) – ktorí sa pridal po smrti Carlosa Marína na COVID-19 – vydali jubilejný album s názvom XX.

Rovnako sa volá aj turné, ktorého slovenská zastávka sa uskutoční 28. septembra v Peugeot Aréne Národného Tenisového Centra.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #koncert #hudba #Il Divo