Paul McCartney neskôr vybral snímku, na ktorej skupinu vedie John Lennon zľava doprava, teda od štúdia. „Nemali sme tušenie, že vytvárame ikonický obal albumu,“ spomínal výtvarník John Kosh.
„Mali sme rozpracovaných veľa ďalších vecí, takže všetko bolo naozaj naliehavé. Mne išlo hlavne o to, aby som svoje dielo dodal včas,“ povedal tiež Kosh, ktorý presadil, aby na obale Abbey Road nebolo nič okrem fotky.
„Boli najväčšia kapela na svete, čo by ste tam chceli napísať, aby to nebolo zbytočné,“ uviedol v roku 2014 pre BBC.
Ikonická snímka však vyvolala aj vlnu špekulácií o tom, že je v ňom zakódovaná správa o smrti Paula McCartneyho. Pozornosť konšpiračných teoretikov pritiahol možno preto, že ide po prechode bosý – podľa pamätníkov mu skrátka boli tesné topánky a tlačili ho.
Konšpirátori ale „odhalili“, že McCartney zahynul už v roku 1966 pri autonehode a nahradil ho dvojník. Dokazovať to mala napríklad poznávacia značka na vyfotenom Volkswagene Chrobák alebo prítomnosť policajnej dodávky na snímke.
Teórie o McCartneyho smrti majú tuhý korienok, hoci ich všetci zúčastnení mnohokrát vyvrátili. Jedna napríklad tvrdí, že štyria (teda vlastne traja a dvojník) členovia Beatles na snímke predstavujú pohrebný sprievod: George je hrobár, Paul je mŕtvola, Ringo je pozostalý a John – vedúci celú skupinu – je kňaz.
McCartney nakoniec celú záležitosť sparodoval v názve a obale svojho koncertného albumu Paul Is Live z roku 1993.