Maureen Johnsonová - Meno hviezdy. Paranormálny triler z ulíc Londýna

26.03.2013 07:00

Ulice Londýna ešte nikdy neboli také zlovestné ako teraz. Novinka Meno hviezdy od Maureen Johnsonovej je bestseller New York Times a vzrušujúci paranormálny triler.

„Ak patríte medzi čitateľov, ktorí hľadajú nonstop zábavu, akciu a trochu krvi, ste na správnej adrese,“ píše prestížny Publishers Weekly.

Sympatická tínedžerka Rory sa prisťahuje do Londýna, aby tam začala nový život na internátnej škole. V tej istej chvíli vypukne v meste séria brutálnych vrážd – ktosi sa zahral na legendárneho Jacka Rozparovača z 19.storočia a svoju obeť zabil presne ako on. Polícia je bezradná. Nemá žiadne stopy, ani svedkov…teda až na jediného. Rory videla muža, ktorého polícia podozrieva a teraz zisťuje, že sa stala jeho ďalším cieľom!

Maureen Johnsonová - Meno hviezdy
Maureen Johnsonová - Meno hviezdy Autor: Ikar

Rory je typická tínedžerka, ktorá sa zoznamuje s kamarátmi, objavuje anglický spôsob života a meno Jack Rozparovač jej nič nehovorí. Až do chvíle, kým brutálne vraždy na jeho spôsob nezachvátia celý súčasný Londýn. Rory je zrazu zaskočená, že len ona videla potenciálneho vraha a prekvapene sa pýta sama seba: prečo si vybral práve mňa za svoju budúcu obeť?!

Meno hviezdy je mimoriadny triler, skvele napísaný, plný vzrušenia, ale aj humoru a romantiky. Rory sa postupne dozvedá pravdu o tajnej londýnskej polícii a objavuje svoje vlastné šokujúce schopnosti. „Výbušný koniec je naozaj desivý, pritom príbeh nestráca vtip, ani romantiku, ktoré doň vniesla Rory,“ napísal magazín Kirkus.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku