Indický učiteľ jogy a meditácie krstil slovenskú knihu Posolstvo rieky

, 06.08.2013 16:52
Alana dev Priya, krst, Posolstvo rieky
Autorka knihy Alana dev Priya a krstitelia - mystický príbeh pokrstil indický učiteľ jogy a meditácie Sanjiv Kashyap a moderátor Dado Nagy. Autor:

Kniha Posolstvo rieky slovenskej autorky s exotickým menom Alana Dev Priya prichádza v týchto dňoch na pulty slovenských knižných obchodov. Za účasti autorky a majstra jogy Sanjiva Kashyapa z indického mesta Rishikesh ju v bratislavskom kníhkupectve Panta Rhei prezentovalo vydavateľstvo Noxi.

Posolstvo rieky je dojímavý, ale aj vtipný a miestami dych berúci príbeh, v ktorom sa autorka pokúša odpovedať na otázky o hlbšom zmysle života. O tom, ako nájsť vnútorný pokoj a mier.

Joga zmenila jej pohľad na svet. Ukázala jej cestu, kadiaľ sa v živote uberať, aby našla zdravie, šťastie a pokoj v duši. Posolstvo rieky je mystický príbeh Slovenky Alany, ktorá našla v Indii odpovede na mnohé otázky a druhý domov. Od Majstra tam prijala duchovné meno Dev Priya a v autobiografii sa rozhodla s čitateľmi podeliť o svoje skúsenosti i zážitky. Jej kniha Posolstvo rieky sa číta ako pútavý cestopis plný odkazov a posolstiev, ako lepšie žiť. Začína sa cestou do Indie, na ktorej nasajete atmosféru druhej najľudnatejšej krajiny sveta a aspoň virtuálne navštívite každý kút, ktorý Alana opisuje. Jej príbeh si čitateľa získa silnými a niekedy až tajomnými zážitkami, ktorými Alana Dev Priya prešla na ceste k poznaniu Pravdy i seba samej. Približuje tiež rôzne typy jogy, očistné techniky a fascinujúce spôsoby meditácie.

„Knižka Posolstvo rieky je o mojom príbehu z Indie, kam som sa ako trénerka jogy išla učiť. Jej cieľom je šíriť posolstvo môjho majstra a pomôcť iným ľuďom zmeniť ich život, nájsť vnútorné šťastie a pokoj. Je v nej veľa návodov, ako pomôcť ľuďom, ako zlepšiť život, ako cvičiť jogu, ako meditovať, ako nájsť svoj pokoj, ako byť šťastný, lebo to je najdôležitejšie nájsť svoje vlastné šťastie,“ povedala Alana Dev Priya.

Pri otázke, či je nutné kvôli joge cestovať až do Indie, autorka dodáva: „Nie je to nutné, ale určite to veľmi pomôže, lebo vibrácie tejto krajiny sú úplne iné ako u nás. Už len samotný pobyt a sedenie pri Gange človeku prinesie odpovede, ktoré nečakal. Šťastie sa dá nájsť kdekoľvek, ale tam je to trocha ľahšie. Tam nemusíme zápasiť s každodenným životom, platiť faktúry, voziť deti do školy a podobne, tam sme jednoducho sami sebou aspoň na pár týždňov.“

Duchovné meno Dev Priya dostala Alana od majstra Sanjiva Kashyapa, ktorý bol v Indii jedným z jej učiteľov. Dev Priya v slovenčine znamená Bohmi milovaná. Majster je na Slovensku prvýkrát, on aj knihu uviedol do života. Najdôležitejšia v živote je láska, tá ľudí a národy spája. Každé ráno sa minútu smejte a život bude krajší, uviedol pri prezentácii. A desiatky prítomných hostí aj skutočne naviedol na minútový smiech.

Alana dev Priya - Posolstvo rieky
Alana dev Priya - Posolstvo rieky
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Ikar

Alana Dev Priya, vlastným menom Alana Židziková, sa dlhé roky venuje zdravej výžive, alternatívnej medicíne, ezoterike a duchovným terapiám. Keďže pocítila silnú potrebu pracovať so svojím ženským potenciálom a energiou kundalini shakti, začala sa venovať tantre, ktorá jej otvorila dvere k nekonečným možnostiam. Alana je členkou organizácie Nová Akropola, programu celoživotného štúdia porovnávacej filozofie a psychológie. Absolvovala viaceré kurzy jogy s rôznym zameraním na Slovensku, v Česku i v Indii. Snaží sa žiť ekologicky, je vegetariánka. „Liečiť ľudí a pomáhať im nájsť cestu považujem za svoje poslanie v tomto živote,“ tvrdí Alana.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#kniha #krst #Posolstvo rieky #Alana Dev Priya #jóga
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku