Keplerova nová naháňačka za vrahom je plná zvratov

17.08.2013 16:00
Lars Kepler - Svedkyňa ohňa
Lars Kepler - Svedkyňa ohňa Autor:

Román Larsa Keplera Svedkyňa ohňa o zavraždenej mladej žene sa udržal niekoľko mesiacov medzi najpredávanejšími knihami vo Švédsku.

Príbeh je zasadený do prostredia psychiatrického ústavu pre problémové dievčatá. Jedného dňa v ňom nájdu zavraždenú chovankyňu, ďalšia utiekla z domova a zanechala po sebe zakrvavenú posteľ s kladivom pod vankúšom. Vyzerá to na jasný prípad, ale hlavný hrdina, detektív Joona Linna, odmieta prijať jednoduché riešenia.

Pod umeleckým menom Lars Kepler sa skrýva dvojica spisovateľov Alexandra Coelho Ahndorilová a Alexander Ahndoril. Práve nemecký astronóm Johannes Kepler je pre nich synonymom objavovania nového. Meno Lars je zase poctou pre spisovateľského kolegu Stiega Larssona, autora kultovej trilógie Milénium.

Pseudonym si dvojica zvolila preto, aby ich kriminálne romány neboli spájané s ich predchádzajúcou tvorbou – napríklad Ahndoril je autorom kontroverznej knihy Režisér o švédskom režisérovi Ingmarovi Bergmanovi.

Detektívka Svedkyňa ohňa je v poradí ich tretím spoločným titulom. Ich knižným debutom je Hypnotizér z roku 2010, o rok neskôr vyšlo jeho pokračovanie Zmluva podľa Paganiniho. Oba príbehy sa krátko po vydaní stali bestsellermi a zo spisovateľskej dvojice urobili hviezdy škandinávskeho kriminálneho neba. Exkluzívne ukážky z ich najnovšej knihy Svedkyňa ohňa nájdete na www.pravda.sk/kepler.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku