Stephen King - Joyland. Napínavá, ale aj vtipná a dojímavá detektívka

07.02.2014 07:00

Stephen King je späť a ponúka skvelý príbeh o zlomených srdciach, ktoré bolia najviac; o nostalgii za starými časmi; o podrezaných dievčinách... Hoci je King majstrom hororu, novinka Joyland je skôr detektívka.

Stephen King - Joyland
Stephen King - Joyland Autor: Ikar

Napínavá, ale aj vtipná a dojímavá. Ukazuje, aké je svet kolotočiarov pestrý, no zároveň falošný a desivo úprimný. Občas sa pri stánkoch nehrá o plyšové medvedíky, ale o život. V strašidelnom zámku strácajú mladé ženy spodnú bielizeň a tečie v ňom ozajstná krv. A práve to zistí na vlastnej koži Devin Jones.

Prvá veľká láska Devina Jonesa sa skončila katastrofou. Jeho sen o dokonalom živote s úžasnou manželkou, domom a deťmi sa rozpadol, keďže tá „úžasná potenciálna manželka“ si našla iného. Devin sa utápa v žiali, počúva depresívne pesničky, premýšľa nad samovraždou. Zostalo mu iba zlomené srdce a tak sa rozhodne stráviť leto na brigáde v zábavnom parku Joyland v malom severokarolínskom meste. Chce tam zabudnúť na trápenia a depresie…a čaká ho tam niečo oveľa desivejšie!

Pozrite si BOOK TRAILER k novinke Joyland

Joyland je jeden z posledných veľkých zábavných parkov. Veľké ruské kolá, strelnice, veštkyňa, strašidelný zámok… No nie je to len taký obyčajný zámok. Práve v ňom žije duch dievčaťa, ktorú tam kedysi zavraždil sériový vrah. Devin spoznáva bizarné postavičky z kolotočiarskeho sveta a zapletie sa do riešenia tejto starej vraždy. Pri dramatickom pátraní takmer príde o život. Nachádza však novú lásku a konečne sa z neho stáva muž, hoci úplne inak, než dúfal.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#bestseller #knižná novinka #Stephen King - Joyland
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku