Henning Mankell: Nepokojný muž

11.05.2014 05:00

V zime 2008 počas svojej každodennej prechádzky vysoký námorný dôstojník vo výslužbe Hakan von Enke zmizne. Detektív Wallander sa vydáva na stopu páchateľa. Nitky hľadania ho vedú do minulosti, do čias studenej vojny, pôsobenia pravicových extrémistov a nájomných vrahov z východnej Európy.

Henning Mankell:
Nepokojný muž
Henning Mankell: Nepokojný muž Autor: PT Marenčin

Zdá sa, že inšpektor Wallander z malého švédskeho mesta Ystad sa dostal na stopu veľkého tajomstva. Henning Mankell nadväzuje na sériu mimoriadne úspešných románov o Kurtovi Wallanderovi – detektívovi z juhošvédske­ho mesta.

Mankell je najčítanejším švédskym spisovateľom a do dnešného dňa sa na celom svete predalo viac než tridsať miliónov jeho kníh preložených do štyridsiatich jazykov. Patrí do desiatky najpredávanejších autorov na svete. Jeho ženou je Eva Bergmanová, dcéra azda najslávnejšieho švédskeho režiséra Ingmara Bergmana.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#knižná novinka #detektív Wallander #švédsky triler
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku