Stephen King - Doktor Spánok. King sa vracia ku svojmu kultovému Žiareniu

Vidí mŕtvych ľudí, je obdarený „žiarením“ a tak pomáha prechádzať cez prah smrti umierajúcim. Je to dar alebo prekliatie? V detstve si veľa vytrpel, zažil príšerné veci a trpí aj pre nadprirodzené schopnosti. Aj preto dostane prezývku Doktor Spánok. Je tu nový Stephen King!

09.06.2014 07:00
debata

King sa vracia ku svojmu kultovému hororu Žiarenie, ktorý úspešne sfilmoval Stanley Kubrick v hlavnej úlohe s Jackom Nicholsonom.

Pozrite si TRAILER k novinke Doktor Spánok:

Doktor Spánok je opäť starý dobrý King – už na prvých desiatkach strán je to špičkové hororové čítanie, na aké sme u Stephena Kinga zvyknutí.

Stephen King - Doktor Spánok Foto: Ikar
Stephen King - Doktor Spánok Stephen King - Doktor Spánok

Danny Torrance len o vlások unikol smrti z rúk vlastného otca v hoteli Pekná vyhliadka. Dospel, no zdedil sklony k alkoholizmu po svojom otcovi, a hoci alkohol tlmí žiarenie, chráni ho pred prízrakmi, čo ho oberajú o zdravý rozum, predsa len alkohol skrýva viac zla. Preto sa rozhodne zmeniť svoj život. Odsťahuje sa do nového mesta, nájde si nových priateľov a pridá sa k Anonymným alkoholikom. Pracuje ako ošetrovateľ s prezývkou Doktor Spánok.

A potom sa niečo stane. S Danom sa telepaticky spojí dievča s rovnakými schopnosťami, aké má on. Dan vie, že malej Abre musí pomáhať, tak ako jemu v Peknej vyhliadke pomohol šéfkuchár Dick Hallorann.

Abre ide o život.

Ohrozujú ju prázdni diabli, monštrá v podobe ľudí združené v kmeni s názvom Pravý uzol. Títo dlhovekí tvorovia bez morálky a súcitu potrebujú na svoju existenciu pravidelne konzumovať to, čo nazývajú „para“ – energiu nadprirodzene nadaných detí. Takých, akým bol kedysi Danny a akým je dnes Abra, najvýdatnejší zdroj „pary“.

Poľovačka na Abru sa začína… Napriek svojim obdivuhodným nadprirodzeným schopnostiam by zrejme bola stratená, ale našla si ochrancu – Dana Torrancea.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #knižná novinka #Ikar #Stephen King #Doktor Spánok