Ľubo Dzurák: Laco Petráš

13.08.2014 05:00

Biografia Laco Petráš - futbalová legenda z hornej Nitry, je kniha o jednom z najlepších slovenských futbalistov, rodákovi z Prievidze. Napísal ju Ľubomír Dzurák, bývalý poslanec Národnej rady SR a veľký obdivovateľ Laca Petráša. Autor v knihe v úzkej spolupráci s novinárom Svetozárom Okruckým zaznamenal celú futbalovú kariéru Ladislava Petráša.

Ľubo Dzurák:
Laco Petráš
Ľubo Dzurák: Laco Petráš Autor: Slovart

Od jeho žiackych a dorasteneckých rokov, pôsobenie v prvej futbalovej lige v Dukle Banská Bystrica a Interi Bratislava, v reprezentácii Československa, jeho najväčšie úspechy aj nezabudnuteľné góly. Nechýbajú príspevky jeho spoluhráčov, priateľov a fanúšikov, fotografie a rozhodujúce momenty z nespočetných zápasov.

Ladislav Petráš (1946) je bývalý slovenský futbalista a tréner. Účastník Majstrovstiev sveta v Mexiku 1970 a Olympijských hier 1968 takisto v Mexiku. V česko-slovenskej reprezentácii odohral 19 zápasov (1969–1977) a dal 6 gólov. V 1. česko-slovenskej lige odohral 239 zápasov a dal 85 gólov. Bol dvakrát kráľom strelcov v 1. lige. V roku 1969 v Banskej Bystrici a v roku 1975 v Interi Bratislava, vždy s 20 gólmi. V rokoch 2000 a 2001 asistent trénera v Interi Bratislava pri zisku dvoch titulov majstra Slovenska a víťaza slovenského pohára. Pôsobil ako asistent slovenskej reprezentácie a tréner reprezentácie do 21 rokov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#knižná novinka #biografia #Ladislav Petráš #futbalista
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku