Robo Bielik, Ľudo Petránsky, Ľubo Pukša: Vlado Balko

13.09.2014 10:00

Monografia Vlado Balko predstavuje prierez tvorby akademického maliara Vlada Balka. V knihe sú zastúpené ukážky diel od začiatkov, cez obdobia experimentov až po súčasnosť. Autor prezentuje rôzne polohy kresby, maľby a grafiky a ich vzájomné kombinácie.

Robo Bielik, Ľudo Petránsky, Ľubo Pukša: Vlado...
Robo Bielik, Ľudo Petránsky, Ľubo Pukša: Vlado Balko Autor: Slovart

Vlado Balko je predovšetkým figuralista, a tak sú námetom takmer všetkých jeho diel ľudia a ich príbehy. Pády aj vzostupy, tragédia aj harmónia človeka – to všetko a čosi navyše nájdete v monografii výtvarníka Vlada Balka.

Vlado Balko sa narodil 1. 10. 1963 v Bojniciach. Vyštudoval Strednú umelecko-priemyselnú školu v Bratislave a v rokoch 1983 – 1989 Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave, kde mu bol na oddelení knižnej ilustrácie garantom profesor Albín Brunovský.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Robo Bielik #Ľudo Petránsky #Ľubo Pukša #Vlado Balko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku