Kamil Peteraj - Milujte sa s láskou. Život je fantastická opica, tvrdí autor

„Život je fantastická opica. Človek potrebuje celú večnosť, aby sa z nej vyspal.“ Aj toto nájdete v novej knihe Kamila Peteraja.

19.09.2014 07:00
debata
Kamil Peteraj - Milujte sa s láskou Foto: Ikar
Kamil Peteraj - Milujte sa s láskou Kamil Peteraj - Milujte sa s láskou

Tentoraz nejde o knihu básní, ale originálny inšpiromat na každý deň aj na každú nočnú hodinu. Jeho novinka Milujte sa s láskou ponúka Art/forizmy, gregérie, bon/mottá či iné trefné poznámky.

„Život je sviňa. Ale niekedy sú z nej dobré klobásy.“

Kamil Peteraj je známy básnik a textár, ktorý už veľakrát dokázal, že z jeho pera vznikajú úžasné slová i vety. Tieto vás určite pobavia, potešia a donútia zamyslieť sa nad tým, čo všetko život prináša. Viaceré múdrosti svedčiace o Peterajovej intelektuálnej sile, postrehu a kreativite si hneď zapamätáte, niektoré už kolujú a zľudoveli.

Prečítajte si zopár z nich:
Každý deň som o zopár ľudí skúsenejší.
Kedysi bolo v móde scifi, neskôr hifi, dnes wifi.
Múdrym vládnu v každej dobe apokryfy.
Postav trpaslíka na piedestál a až vtedy zbadáš, aký je veľký.

Milujte sa s láskou je výnimočná knižka so skvelou grafickou úpravou, ktorú má na svedomí uznávaný výtvarník a knižný grafik Lubomír Šedivý. Pohral sa s textom, ktorý na stránkach pláva, padá z útesu, zmenšuje sa pri trpaslíkovi, zväčšuje pri obrovi, alebo jednoducho poletuje. Nová Peterajova kniha je tak vzrušujúcim čítaním, ktoré poteší a nájde si trvalé miesto vo vašej knižnici.

Novinku Kamila Peteraja pokrstia v utorok 24. septembra o 17:00 pod holým nebom na nábreží River Parku v Bratislave. Na akciu v duchu street art ste pozvaní všetci, príde aj Robo Grigorov, Pavol Hammel, Kamila Magálová, Karin Majtánová či Riverpark Dance School.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #knižná novinka #Ikar #Kamil Peteraj #Milujte sa s láskou