Jo Nesbo - Syn. Nový excelentný triler švédskeho autora

Jeden z najúspešnejších svetových autorov krimi Jo Nesbo vydáva na Slovensku svoj nový triler s názvom SYN. Zaoberá sa v ňom pomstou a vzťahom otca so synom.

18.11.2014 07:00
debata
Jo Nesbo - Syn Foto: Ikar
Jo Nesbø - Syn Jo Nesbo - Syn

Nesbo v nej sleduje aj vlastný osud a vzťah k otcovi, ktorý bojoval v Hitlerovej armáde na ruskom fronte. Podľa ohlasov svetových médií je triler Syn jednou z najlepších Nebsových kníh. „Jedna z najlepších, najtemnejších a najúžasnejších Nesbových kníh,“ napísal Kirkus Reviews.

Hlavným hrdinom trileru SYN je Sonny, navonok poslušný väzeň. Odsúdili ho v osemnátich rokoch za dve brutálne vraždy, ktoré nespáchal. V modernej väznici, z ktorej sa údajne nedá ujsť, slúži ostatným väzňom ako spovedník a dáva im rozhrešenie.

Hlavný inšpektor Šimon Kéfas je policajt zo starej školy. Sonnyho otec bol jeho kolega, kým nespáchal samovraždu. V liste na rozlúčku sa priznal k rozsiahlej korupcii. Sonny ho dovtedy vnímal ako dokonalého človeka, pre Šimona bol blízky priateľ. Ten list však obrátil ich svety naruby.

Všetko sa zmení, keď jedna z väzenských spovedí odkryje ďalšie otcovo tajomstvo. Sonny utečie z väzenia a honba za pravdou a spravodlivosťou sa začína. „Chcel som napísať príbeh o pomstychtivom Bohu, ktorý rozhoduje, kto zomrie a kto bude žiť,“ tvrdí Jo Nesbo o novinke SYN.

Po stopách Jo Nesba
S vydaním novinky SYN prichádza vydavateľstvo s veľkou súťažou Po stopách Jo Nesba o 8-dňový poznávací zájazd do Nórska pre 2 osoby a množstvo kníh. Na knihe je špeciálna páska s kódom, kde nájdete podrobnosti.

Ohlasy svetových médií na triler SYN

„Excelentné. Nesbo pozýva čitateľa na mrazivú jazdu s mnohými nečakanými zvratmi.“
Publishers Weekly

„Triler Syn je špičkový, premakaný a šikovne napísaný príbeh. Reči pred vydaním neboli bombastické, ale teraz vyznievajú ako falošne skromné, pretože je to jednoducho fantastický kus krimi príbehu.“
Dagens Næringsliv (Nórsko)

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #knižná novinka #Ikar #Jo Nesbo