Peter Pišťanek: Rukojemník

18.11.2014 05:00

Autor kultovej trilógie Rivers of Babylon prichádza po rokoch s novým románom. V knihe Rukojemník rozohral silný realistický príbeh o obyčajných, malých ľuďoch z pohraničnej obce, ktorí sa musia vysporiadať s udalosťami veľkých dejín. Rukojemník rozpráva príbeh Petra Achbergera, ktorý mal štyri roky, keď jeho rodičia emigrovali do Viedne.

Peter Pišťanek
Rukojemník
Peter Pišťanek Rukojemník Autor: Slovart

Nadýchali sa slobody a zatúžili ju dýchať natrvalo. Peter ostal u svojich starých rodičov v Devínskej Starej Vsi obklopený detskými a dospelými priateľmi a nepriateľmi. Bez rodičov, ktorí ostali za riekou. A s nádejou, že si jedného dňa preňho prídu.

Ako hovorí Peter Pišťanek v rozhovore, detských hrdinov si vybral preto, aby v kontraste s ich detskou priamočiarosťou a naivitou viac a zreteľnejšie vynikla pokrivená doba komunistického režimu. Autor sa pri opise chlapčenských dobrodružstiev inšpiroval aj vlastným detstvom. Rovnomenný film v réžii Juraja Nvotu bude mať premiéru v slovenských kinách v januári 2015. Hlavné postavy stvárnili Milan Lasica, Libuše Šafránková a Richard Labuda.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#knižná novinka #Peter Pišťanek #rukojemník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku