Ľubo Stacho: Obchodná 1984-2014

27.01.2015 05:00

Unikátna fotokniha mapujúca 30 rokov politických, spoločenských a vizuálnych zmien vo výkladoch na Obchodnej ulici v Bratislave.

Ľubo Stacho
Obchodná 1984-2014
Ľubo Stacho Obchodná 1984-2014 Autor: Slovart, O.K.O.

Ľubo Stacho od roku 1984 nafotil vyše 5 000 záberov výkladov na Obchodnej ulici v Bratislave. Päťsto tých najcharakteris­tickejších v chronologickom zoradení umožňuje nahliadnuť do minulosti našej krajiny cez príbeh jednej z najzaujímavejších bratislavských u­líc.

Koniec normalizácie, rady na pomaranče, nástup perestrojky, November 89, raný kapitalizmus, rekonštrukcie a prestavby v 90. rokoch, globalizačné vplyvy, sezónne výpredaje, ale aj čakania na prenájom počas hospodárskej krízy. Viacvrstevnatosť projektu pripomenie ľuďom, ktorí to zažili, ako sa naša spoločnosť vyvíjala, a mladšej generácii naopak umožní spoznať jej príbeh cez vizuálne atraktívne svedectvo.

V knihe sú texty približujúce Obchodnú ulicu a celý projekt z pohľadov historika a kurátora fotografie Aurela Hrabušického, kurátorky súčasného umenia Petry Hanákovej, historičky architektúry Henriety Moravčíkovej a sociológa Miroslava Tížíka. Autorom grafického dizajnu knihy je Boris Meluš.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Bratislava #knižná novinka #Obchodná ulica #fotokniha
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku