Miro Hrubjak - Chobotnička. Drsný triler o boji hackerov s podsvetím

Daniel je typický ajťák, tridsiatnik, ktorý bol v nesprávnom čase na nesprávnom mieste.

10.04.2015 07:00
debata
Miro Hrubjak - Chobotnička Foto: Ikar
Miro Hrubjak - Chobotnička Miro Hrubjak - Chobotnička

V celkom všedný víkendový deň nechtiac skríži cestu veľkému SUV a dostáva sa do konfliktu s egocentrickým majiteľom auta. Daniel utŕži niekoľko presne mierených úderov a skončí na pohotovosti.

Verí v spravodlivosť, a preto ide incident ohlásiť na políciu. To však nemal robiť…

Podliatiny Danielovi zmizli, ale následky udalosti sa stupňujú natoľko, že jeho existencia je ohrozená. A tak sa neskúsený mladý muž púšťa do boja s podsvetím.

Jeho plán je rafinovaný a premyslený. Vychádza z využívania súčasných digitálnych technológií, v ktorých sa pohybuje ako ryba vo vode. Ajťák s hackermi stoja proti policajtom ovládaným podsvetím a výpalníkmi.

Daniel nemá žiadnu zbraň, no muži, čo ho ohrozujú, záhadne umierajú…

Pozrite si TRAILER na novinku Chobotnička:

Miro Hrubjak je rozhodne talentovaný autor, čo spoznáte už po pár stranách jeho trileru Chobotnička. Boj hackerov s podsvetím, pri ktorom využívajú moderné inteligentné technológie, je napínavý príbeh, ktorý vás okamžite vtiahne do deja. „Keď je človek zúfalý, robí zúfalé veci,“ vysvetľuje autor. „Ak je zatlačený na samé dno, nie vždy skolabuje. Občas sa v ňom prebudí pradávny lovec a dokáže nemožné, aby si zachránil holý život. A o to ide, pretože ak by sa to stalo komukoľvek z nás, začalo by to podobne: jedno obyčajné predpoludnie, nevinná jazda a život obrátený naruby…“

Krst knihy Chobotnička

V utorok 14.apríla o 17:00 príďte do kníhkupectva Panta Rhei na Poštovej ulici v Bratislave. Stanete sa svedkami jedinečného prieniku do wi-fi sietí. Ale pozor, nechoďte na tento krst, ak nechcete mať heknutý telefón…alebo si ho neberte so sebou.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #knižná novinka #Ikar #Chobotnička #Miro Hrubjak
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy