Robert Kaplan: Pomsta geografie

15.04.2015 05:00

Kniha s podtitulom "Co mapy vyprávějí o příštích konfliktech a boji proti osudu" od zrejme najvýznamnejšieho súčasného autora z odboru geopolitiky je jedným z hlavných diel na tému globálneho vývoja sveta z posledného obdobia.

Kniha s podtitulom „Co mapy vyprávějí o příštích konfliktech a boji proti osudu“ od zrejme najvýznamnejšieho súčasného autora z odboru geopolitiky je jedným z hlavných diel na tému globálneho vývoja sveta z posledného obdobia.

Kaplan sa snaží opísať základné predurčenie historického vývoja jednotlivých oblastí sveta tým, v akej geografickej polohe sa nachádzajú a ako táto poloha ovplyvňuje ich osudy a ďalší možný vývoj. Ide o jednu z najdiskutova­nejších kníh z oblasti medzinárodnej politiky a vzťahov v posledných rokoch.

Pomsta geografie
Pomsta geografie Autor: Bourdon

„Ambiciózna a podnetná nová kniha… ponúka zásadné uchopenie súčasnej svetovej politiky a slúži ako silná pripomienka, že geofyzické konfigurácie planéty formovali a formujú ľudské konflikty podobne ako tok súperiacich náboženstiev a ideológií,“ napísal o knihe The New York Review of Books.

Robert D. Kaplan (1952), bývalý zahraničnopolitický novinár, je geopolitickým analytikom Centra pre novú americkú bezpečnosť (CNAS). (česky)

Bourdon

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Robert Kaplan: Pomsta geografie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku