Miroslav Válek: Zakázaná láska

20.04.2015 05:35

Výber z tvorby básnika, ktorý patrí k najznámejším predstaviteľom slovenskej básnickej moderny 20. storočia. Válkova tvorba patrí k umeleckým vrcholom modernej slovenskej poézie, je výnimočná tým, že komunikuje aj so súčasnou mladou generáciou.

Miroslav Válek: Zakázaná láska
Miroslav Válek: Zakázaná láska Autor: Perfekt

Autor sa vnútorným dialógom spája s čitateľom a ľudsky, ironicky i sebaironicky sa dotýka jeho duše, ktorá je poznačená tragickými osudmi – motívmi zrady, sklamania a z toho prameniacej neistoty a zlyhaní. Načrtáva však aj nové vízie a vieru v lepšie zajtrajšky, píše sa v anotácii vydavateľa ku knižke.

„On roztočil prudkú a prenikavú obraznosť modernej poézie a snažil sa zapriahnuť túto parádnu kobylku do ťažkých nákladov. A podarilo sa mu to. Dotiahol do poézie svoju rozporuplnú dobu,“ povedal o Válkovi, ktorý sa zapísal do dejín ako kontroverzná osobnosť – vynikajúci umelec a súčasne politik komunistického režimu, básnik Milan Rúfus.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#knižná novinka #básne #Perfekt #Miroslav Válek #moderná slovenská poézia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku