Ako chutí strach v tme podľa spisovateľa Jozefa Kariku?

15.05.2015 05:00

Spisovateľ Jozef Karika vydáva triler s názvom Tma.

Dielo sleduje príbeh televízneho scenáristu, ktorý si chce v horskej chate v Malej Fatre oddýchnuť od hektickej práce i napätého manželstva. Zrazu sa však prihodí čosi nečakané a pobyt sa zmení na desivú nočnú moru. Chata sa stáva väzením, hoci dvere nie sú zamknuté.

„Snažil vytvoriť maximálne napínavý triler s minimom postáv aj prostredí. Čiže by sa to celé dalo zhrnúť do sloganu: Jeden človek, jedna miestnosť, nekonečná hrôza. Napísať minimalistický príbeh, ktorý čitateľa chytí a nepustí, je svojím spôsobom rovnako náročná výzva, ako napísať rozsiahlu ságu s množstvom postáv a spletitým dejom,“ konštatuje Jozef Karika.

Karika získal za publikácie V tieni mafie a V tieni mafie II: Čas dravcov cenu Zlatá kniha, ktorú udeľujú za viac ako 15-tisíc predaných výtlačkov. Medzi jeho ďalšie tituly patria Mágia peňazí, Nepriateľ štátu, Na Smrť či Strach.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#novinka #Jozef Karika #tma
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku