Ján Buzássy: Na mieste

25.09.2015 05:00

Nová básnická zbierka renomovaného slovenského autora prináša sériu poetických zamyslení. Možno ju chápať aj ako pôvabný zápisník, v ktorom ožíva pre poéziu tak trochu atypicky výlučne len vonkajší svet.

Ján Buzássy: Na mieste
Ján Buzássy: Na mieste Autor: MODRÝ PETER

Krátke, viazané lyrické útvary vyvažujú svoju tak trochu artistnú povahu nenútenou ľahkosťou, ale aj nostalgickými varovaniami, z ktorých sa v čitateľskom povedomí kompletizuje predsa len závažná významová správa o stave sveta a človeka, uvádza sa o knižke na stránke literarnyklub.sk.

Básnik a prekladateľ Ján Buzássy (1935) debutoval ako tridsaťročný zbierkou Hra s nožmi, ďalej vydal knihy Nausikaá, Krása vedie kameň, Bazová duša, Pláň, hory, Náprava vínom, Zátišie a mnohé ďalšie. Za básnickú zbierku Bystruška získal v roku 2008 Cenu Dominika Tatarku. Prekladá Elliota, Byrona, Puškina, Pasternaka, Bunina, Pounda či Ginsberga. Bol redaktorom vydavateľstva Slovenský spisovateľ a šéfredaktorom Mladej tvorby a Kultúrneho života.

Modrý Peter

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#kniha #knižná novinka #Ján Buzássy #Na mieste
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku