Bibliotéku navštívilo vyše štyridsať tisíc ľudí

09.11.2015 12:00
incheba, biblioteka 2014, kniha, knihy
Bibliotéka sa každoročne teší veľkému záujmu návštevníkov. Autor: ,

Knižný veľtrh sa konal od 5. do 8. novembra.

V bratislavskej Inchebe sa v nedeľu skončil medzinárodný knižný veľtrh Bibliotéka. Už 23. ročník podujatia sa začal 5. novembra a navštívilo ho celkovo 44 016 ľudí, čo je najviac v jeho histórii.

Bibliotéku doplnil 20. ročník výstavy vzdelávania a didaktickej techniky Pedagogika zameranej na prezentáciu učebníc, vzdelávacích softvérov a školských pomôcok a premiérovo sa v Inchebe uskutočnil 18. medzinárodný veľtrh cvičných firiem, ktorý reaguje na vysokú nezamestnanosť mladých ľudí. Spolu sa na ploche desaťtisíc metrov štvorcových predstavilo 211 vystavovateľov zo Slovenska, Českej republiky, Dánska, Maďarska, Nemecka, Poľska, Rumunska, Ruska a Srbska.

Sprievodný program tvorili aj stretnutia s autormi, autogramiády, krsty kníh, dramatizované čítania, varenie podľa kuchárskych kníh, tvorivé dielne pre deti či festival spoločenských hier. Špeciálnym hosťom bola švédska spisovateľská dvojica Cilla a Rolf Börjlindovci, ktorá predstavila dielo Temný úsvit (2014).

Cenu Alexa Austa za mimoriadne prospešný edičný čin v uplynulom roku dostalo vydavateľstvo RAK za edíciu Stopy dávnej minulosti a jej ostatný diel Slovensko na konci stredoveku. Cenu Bibliotéky za najlepšie slovenské knižné dielo ženskej autorky vydané v predošlom roku získala Jana Bodnárová za knižku pre deti Dita, 30 mušiek svetlušiek a iné príbehy.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Bratislava #Bibliotéka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku