Zomrel autor Príbehu našej lásky Erich Segal

20.01.2010 10:45
Erich Segal
Erich Segal Autor:

Autor známeho románu Príbeh našej lásky - Oliverov príbeh Erich Segal, podľa ktorého nakrútili aj romantickú drámu Love Story (1970), zomrel vo veku 72 rokov na srdcový infarkt, uviedla jeho dcéra Francesca.

Segal, ktorý napísal aj scenár pre animovaný film skupiny Beatles Yellow Submarine (1968), zomrel v nedeľu vo svojom dome v Londýne. Autor už 25 rokov trpel Parkinsonovou chorobou, uviedla Francesca Segal v utorok.

Knihu Príbeh našej lásky – Oliverov príbeh, ktorá sa stala námetom pre film v hlavných úlohách s Ryanom O'Nealom a Ali MacGraw, napísal americký spisovateľ v čase, keď bol profesorom na Yaleovej univerzite. Film získal Oscara a na ďalších šesť ho nominovali. V roku 2008 sa autorova dcéra vyjadrila, že film Love Story, ktorý bol inšpirovaný skutočnou udalosťou, z jej otca urobil svetoznámeho autora.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku