Ženský román Denisy Fulmekovej by mali čítať aj muži

20.09.2010 09:55
Denisa Fulmeková, Juraj Kukura
Novú knihu Čakáreň Denisy Fulmekovej pokrstil Juraj Kukura. Autor:

Nový román Denisy Fulmekovej Čakáreň je podľa Juraja Kukuru vhodný na sfilmovanie. Jeho témou sú páry, márne sa snažiace o dieťa.

Spisovateľka Denisa Fulmeková má na konte ďalší román. Hoci má prívlastok „ženský“ podľa jej slov je vhodný aj pre mužov. „Pri písaní každej svojej knihy rátam s tým, že po nej siahnu aj muži. Kniha Čakáreň je o pároch a keďže pár má dva póly, mužský a ženský, ja som s mužskými čitaleľmi rátala od začiatku. I keď som si vedomá toho, že ich bude určite menej ako žien.“

Prvým mužským čitaleľom Čakárne bol manžel Denisy Fulmekovej. „On číta všetky moje knihy ešte v rukopisoch. Aby som bola presná, ja mu ich čítam nahlas. On je mojím naozaj veľmi kritickým prvým čitateľom a prvým mužským publikom.“

Samozrejme, spisovateľka je vždy zvedavá aj na ženské postrehy. „Posielam rukopis po kapitolách dvom-trom kamarátkam, ktoré sa nepohybujú v literárnych kruhoch, majú inú profesiu a práve preto je pre mňa ich názor dôležitý.“

Po Čakárni si Denisa Fulmeková od písania románov na chvíľu oddýchne, ale nový nápad na ďalšiu knihu už teraz nosí v hlave. „Zrejme sa pustím do knihy s trocha magickou tematikou, ale klasický román to nebude,“ plánuje.

Román Čakáreň uviedol do života známy herec Juraj Kukura fľašou červeného šampanského. Herec prezradil, že knihy Denisy Fulmekovej sa mu páčia. Dokonca až tak, že by ich rád videl spracované na televíznej obrazovke.

Román Čakáreň je intímnou sondou do života dvoch párov. Počať dieťa nemusí byť vždy jednoduché. V súčasnosti však mnohé dvojice, ktorým sa nedarí splodiť dieťatko prirodzenou cestou, prichádzajú do centier asistovanej reprodukcie. V jednom z nich sa začína príbeh dvoch párov, ktoré sa tu v rovnakom čase zídu v čakárni.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku