Walter-Jörg Langbein - 2012-Koniec a nový začiatok

13.11.2010 18:13

V roku 2012 zanikne svet. Hlásajú to dnešní prívrženci apokalypsy a odvolávajú sa na proroctvá Mayov. Stane sa tak presne 21. 12 .2012 a na svedomí nás bude mať obrovská katastrofa. Autor mnohých bestellerov Walter-Jörg Langbein a autor novinky 2012-Koniec a nový začiatok/Posolstvo Mayov skúmal dávne proroctvá starých vyspelých kultúr a porovnával ich s najnovšími vedeckými poznatkami. Zanikneme ako kedysi bájna Atlantída?

Mayský kalendár vymyslela veľmi múdra civilizácia žijúca v strednej Amerike. Práve jeden vek v tomto kalendári sa končí v decembri 2012. Hovorí sa, že tento kalendár je najpresnejší na svete a v roku 2012 ľudstvo naozaj ohrozujú apokalyptické katastrofy – pád meteoritov a dávno očakávaný výbuch sopky v Yellowstonskom národnom parku. Skutočné posolstvo Mayov znie: Ľudstvo môže prežiť iba vo vesmíre, zachrániť ho môže len najmodernejšia technika. Vyhráme preteky s časom?

Langbein sa pustil do štúdia starých legiend Mayov, Indiánov kmeňa Hopiov a staroindických ság, aby zistil aká je skutočnosť. Hľadal dôkazy v Platónových spisoch, v kresťanských záznamoch aj v Koráne. Aj kamenní svedkovia na Veľkonočnom ostrove, na ostrove Nan Madol alebo na polostrove Yucatán hovoria jasnou rečou: Katastrofy podobné skaze Atlantídy sa dejú odnepamäti a znamenajú koniec celých národov. A budú sa diať aj v budúcnosti.

Dnešná veda ráta s ničivými pádmi meteoritov a s mocnými výbuchmi sopiek Pinatubo alebo Vezuv. Ešte horšie následky pre ľudstvo bude mať prebudenie supervulkánu v Yellowstonskom národnom parku – výbuch nielenže pochová tisícky ľudí v prúde lávy, v kamenných úlomkoch a v oblakoch popola, ale odštartuje aj novú ľadovú dobu, bude nedostatok potravín a život na Zemi sa od základov zmení.

Walter-Jörg Langbein je autor novinky...
Walter-Jörg Langbein je autor novinky 2012-Koniec a nový začiatok/Posolstvo Mayov Autor: Ikar

Kniha 2012-Koniec a nový začiatok/Posolstvo Mayov však pripomína – posolstvo Mayov nepredpovedá konečný zánik. Mayský cyklický kalendár, náhrobná doska v Palenque, pyramída hadieho boha Kukulkana v meste Chichén Itzá síce hovoria o konci, ale aj o novom začiatku. Mayovia rozprávajú o učiteľoch, ktorí prišli na Zem v obrovských vesmírnych mestách a neskôr sa do nich opäť vrátili. A práve v tomto posolstve spočíva naša budúcnosť: cesta ľudí pokračuje do diaľav vesmíru. Len tam môžeme prežiť a rozvíjať sa. Nemusíme sa stať ďalšou Atlantídou, no treba sa rýchlo rozhodnúť a vydať sa na cestu.

Prečítajte si úryvok z knihy 2012 – Koniec a nový začiatok/Posolstvo Mayov.

Knihu 2012 – Koniec a nový začiatok/Posolstvo Mayov vydal Ikar.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku