Jiří Pilka: Chvíle po západu slunce (malé rady seniorům)

15.06.2016 05:00

Osemdesiatročný autor pre osemdesiatročných čitateľov.

Jiří Pilka: Chvíle po západu slunce (malé rady...
Jiří Pilka: Chvíle po západu slunce (malé rady seniorům)

Publicista, muzikológ a spisovateľ píše krátke zamyslenia nad všednými i nevšednými starosťami a radosťami prežívanými ľuďmi, ktorým hlava či telo už vo všetkom neslúžia, pretože už dosť dlho putujú po tejto zemi. Učí (i sám seba), že treba prijať realitu a v jej rámci si pestovať slobodu, odvahu, hľadať silu a trpezlivosť a objavovať malé radosti. Praktické rady, historky a povzbudenie v jednej knižke.

Jiří Pilka (1930) vyštudoval hudobnú vedu. Pre účasť v skautskom hnutí bol v 50. rokoch väznený, pracoval manuálne a neskôr ako archivár v Českom hudobnom fonde. V roku 1969 bol šéfredaktorom hudobného vysielania Československej televízie, za normalizácie ho však prepustili. V 90. rokoch bol riaditeľom Symfonického orchestra hlavného mesta Prahy – FOK, a tiež riaditeľom televízneho festivalu Zlatá Praha. Venuje sa popularizácii hudby a hudobnej kritike, napísal množstvo článkov a vydal 15 knižiek o hudbe. (česky)

Cesta domů

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Jiří Pilka: Chvíle po západu slunce (malé rady seniorům) #Cesta domů
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku