V tieni mafie 2: Sedel v parlamente, rozprával sa so zločincom

20.12.2010 07:00

Chápadlá slovenskej mafie siahajú do najvyššej politiky! Šokujúci príbeh pokračuje... Jozef Karika po roku prichádza s pokračovaním drsného románu V tieni mafie, z ktorej ukážky prináša len Pravda.sk. Knihu vydá Ikar 18. januára 2011.

Jeseň 2007. Michal Harvan sedel za masívnym stolom z lešteného dreva a hľadel do tváre mužovi oproti. Nikdy by neuveril, že sa k nemu dostane tak blízko – priamo do jeho bratislavskej kancelárie v budove Národnej rady.

Médiami aj politickou klímou posledných desiatich rokov bol vychovávaný nenávidieť ho, no napriek tomu k nemu pociťoval čosi podobné obdivu. Bol to nepochybne génius, a zároveň zločinec, jeden z najväčších v krajine.

Peter Štarch, známy veľkopodnikateľ a Michalov mentor, ktorý sedel hneď vedľa, sa usmial.

„Náš mladý priateľ začal v Ružomberku podnikať vlastné kroky,“ povedal mužovi.

Ten pokýval hlavou, skúmavo si Michala premeral a uškrnul sa.

„Rád podporím šikovných mladých ľudí,“ povedal zvučným barytónom. „Vždy som to robil a vždy sa mi to oplatilo. O jednom z nich práve píšu, pozrite,“ zamával novinami. Na titulke sa vynímala fotografia bývalého šéfa tajnej služby a článok o ďalšom súdnom spore na očistenie svojej osoby, ktorý vyhral.

„Omladzujete aj vedenie strany, to je dobre,“ pokýval hlavou Štarch.

„Mám rád mladých.“

„Tiež by som stavil na mladé blondínky.“

Politikov pohľad stvrdol, zagánil na Štarcha, no potom sa rozosmial. Vstal a ponad stôl podal Michalovi ruku.

„Teší ma, že som vás spoznal. S pánom Štarchom obchodujeme už od deväťdesiatych rokov. Je to dobrý človek. Dôverujem jeho úsudku. Ak povie, že ste správny a preškolený, tak potom ste. Keď bude treba, zavolajte mi.“

Podal mu vizitku so svojím súkromným telefónnym číslom.

Michal sa poďakoval, usmial sa, potriasol mu rukou, a keď hľadel do jeho vypočítavých sivých očí, premýšľal o tom, že tento starnúci chlap ovplyvnil v deväťdesiatych rokoch smerovanie celého štátu a takmer z neho urobil čosi na spôsob Bieloruska. Spôsobil nevypočítateľné materiálne, no predovšetkým morálne škody, keď presmeroval vývoj politiky do marazmu, v akom sa nachádzala doteraz.
Znova sa na neho úctivo usmial a poďakoval mu.

Jozef Karika - V tieni mafie II, Čas dravcov

Román V tieni mafie sa bezprostredne po vydaní začiatkom roka stal bestsellerom. Niekoľko týždňov bol na prvom mieste v rebríčku top titulov. Čas dravcov odkrýva ďalšie šokujúce skutočnosti o praktikách mafie, politickej korupcii, rozkrádaní eurofondov, o biznise s prostitúciou, ale aj o vzťahoch vplyvných mužov k ženám. Krutý boj o moc tentoraz zasiahne až do najvyšších politických sfér! Na jeseň 2011 vyjde v Ikare aj voľné pokračovanie románov V tieni mafie a V tieni mafie 2 – Čas dravcov, politický triler Nepriateľ štátu. Vyráža dych strhujúcim tempom, nečakanými zvratmi a šokujúcim rozuzlením.

Knihu V tieni Mafie II – Čas dravcov vydá 18. januára Ikar

Jozef Karika - V tieni mafie II, Čas dravcov
Jozef Karika - V tieni mafie II, Čas dravcov Autor: Ikar

Jozef Karika

pracoval ako redaktor v televízii. Zameriaval sa najmä na politické a investigatívne reportáže. Je držiteľom Ceny Literárneho fondu za publicistiku a niekoľkých ďalších novinárskych i literárnych ocenení. Na Slovensku a v Čechách mu vyšli knihy Zóny tieňa (2005), Mágia peňazí (2007), Kurz praktickej mágie pre začiatočníkov (2007), KPMPZ (2007) a Brány meonu (2009). V USA mu vyšla kniha esejí Liber 767.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku