Andrea Coddington - Cudzia krv

Skutočný príbeh troch priateliek od vysokej školy až po zrelú dospelosť. Od idealistického a bezstarostného obdobia plného žúrov a blicovania až po zodpovednosť tridsiatničiek, ktoré riešia každodenné starosti, hľadajú samé seba a snažia sa spoznať vlastnú krv.

02.11.2011 06:00
debata

Andrea Coddington predala z prvých dvoch kníh Židovka a Mal to byť pekný život takmer 50-tisíc výtlačkov, čo je na Slovensku nevídaný úspech. V podobnom duchu prichádza aj jej novinka Cudzia krv.

Tri priateľky. Veľmi rozdielne a napriek tomu sa ich osudy pevne prepletú.

Zuzana vyrástla bez rodičovskej lásky a s odhodlaním nežiť život svojej matky, sa rozhodne vypátrať pravého otca…

Karla je adoptovaná polovičná Arabka, éterická a zvláštna žena. Jej trochu exotická prítomnosť vám zapulzuje v mozgu aj po dlhých rokoch.

Ela je zasa bezstarostná mladá žena, ktorá vždy tvrdila – ak niečo chceš, musíš ísť za tým, nepozerať sa naľavo, ani napravo. A už vôbec nie dozadu. Už na prahu dvadsiatky šírila okolo seba nákazlivú chuť užívať si.

Príbeh týchto troch mladých žien sa začína na vysokej škole, keď sa Karla nasťahuje do internátnej izby k Zuzane. Malá kutica 2×3 metre by mohla vzbudzovať v oboch pocit stiesnenosti, no rýchlo si porozumejú a stávajú sa z nich priateľky. Prišli tvrdohlavé, nabrúsené, životom trochu preplesknuté…a provinčne odchované osemnástky. Postupne sledujeme, ako sa Zuzana zaľúbi do svojho profesora, s ktorým objavuje svet, lásku, no ich vzťah pre vekový rozdiel krachuje. Karla bezhlavo odíde s Arabom do Spojených štátov a Ela zostane neplánovane tehotná…

Andrea Coddington - Cudzia krv Foto: Ikar
Andrea Coddington - Cudzia krv Andrea Coddington - Cudzia krv

Pútavý príbeh vás pohltí od prvých strán a vy ste zvedaví, či sa podarí Zuzane nájsť otca, pochopiť matku a zachrániť vzťah s profesorom? Nájde Karla skutočné šťastie v náručí muža z „vlastnej krvi“? A stihne si Ela usporiadať priority, rodinu a byť pre dcéru Barborku najlepšou mamou tak, ako sníva?

Cudzia krv je skvele napísaný, dynamický príbeh troch mladých žien, ktoré dospievajú pred vašimi očami. Coddington opäť dokazuje svoje majstrovské rozprávačstvo a schopnosť pretaviť skutočný príbeh do pútavej knihy, ktorú nebudete chcieť odložiť.

debata chyba