Husársky kúsok Jozefa Banáša - z jeho knihy Kód 9 predali 50 000 kusov

19.09.2016 18:00
Jozef Banáš
Jozef Banáš je už stálicou vydavateľstva Ikar. Autor:

Kto je na Slovensku úspešným spisovateľom? Pri akom počte predaných kusov sa dá hovoriť o skutočnom úspechu?

Jozef Banáš - Kód 7
Jozef Banáš - Kód 7 Autor: Ikar

Predať niekoľko tisíc výtlačkov zo svojej knihy je snom mnohých autorov. Už pri predaji nad 10 000 kusov sa kniha považuje za bestseller. Takéto predaje sa darí prekonávať pár spisovateľom a medzi nich určite patrí aj Jozef Banáš. Ten navyše v týchto dňoch zlomil jeden z rekordov, o akých sa ostatným spisovateľom môže len snívať.

Čím vyšší predaj, tým väčšia radosť nielen u čitateľov, ale samozrejme aj u spisovateľa a jeho vydavateľa. Napríklad najväčšie vydavateľstvo Ikar je známe tým, že udeľuje ocenenia Zlatá kniha za 15 000 predaných výtlačkov a Platinová kniha za 25 000 predaných ku­sov.

Na husársky kúsok, ktorý sa podaril Jozefovi Banášovi však ani Ikar nemá ocenenie. Jeho bestseller Kód 9 prekonal v auguste neuveriteľnú hranicu – 50 000 predaných kusov, čím sa zaradil medzi najpredávanejšie knihy v histórii slovenskej literatúry.

Za posledných 10 rokov je dokonca druhou najpredávanejšou pôvodnou knihou vydavateľstva Ikar – Kód 9 predbehla len najúspešnejšia slovenská autorka Táňa Keleová-Vasilková s knihou Modrý dom. Jozef Banáš sa tomuto číslu potešil a verí, že podobne sa čitateľom bude páčiť aj jeho novinka Kód 7, ktorá je voľným pokračovaním Kódu 9 a Kódu 1. Vychádza už 26. septembra a môžete si pozrieť VIDEO, v ktorom Jozef Banáš hovorí o svojej knihe:

Kód 7 je teda voľné pokračovanie Kódov.

Aj Kód 1 je veľmi úspešný, predalo sa z neho takmer 35 000 kusov, no kniha je na trhu o tri roky menej. Zdá sa, že slovenskí čitatelia milujú tajomné, až mysteriózne príbehy, ktoré miešajú históriu so súčasnosťou, skutočné fakty s fikciou.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Ikar #Jozef Banáš
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku