Rudolf Sloboda: Útek z rodnej obce

28.09.2016 05:00

Poviedky zo zbierky boli pôvodne publikované v časopisoch Slovenské pohľady, Romboid, Literárny týždenník, Dotyky, Mladá tvorba.

Postavy a postavičky ich hrdinov v zásade jednoduché kolízie a zápletky povyšujú do zaujímavých osudov.

V texte Moje názory na poviedku Sloboda píše: „Poviedka by vždy mala byť odrazom nášho vlastného myslenia a trápenia. Pekné na nej je to, ak čitateľ uzná, že aj on mal podobné trápenie alebo radosť.“

Rudolf Sloboda (1938 – 1995) je jedným z najdôležitejších slovenských autorov druhej polovice 20. storočia. Prvé poviedky publikoval v časopisoch (Mladá tvorba, 1958 – Do tohto domu sa vchádzalo širokou bránou). Vychádzal z vlastného života, autentických zážitkov a skúseností, považujú ho za skvelého a zároveň odzbrojujúco úprimného rozprávača.

Slovart

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Rudolf Sloboda #Útek z rodnej obce
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku