Kamil Zbruž: Azoth

19.10.2016 05:00

„Majster nepísania Kamil Zbruž sa vracia v plnej sile so svojím najnovším opusom Azoth. Náš literárny alchymista si svoju ôsmu knihu nevycucal z prsta. Pri písaní mu pomáhala jeho verná manželka Monika, pes Meďo, kocúry Džidži a Dymo a mačička Šiška,“ píše sa vo vydavateľskej anotácii novej knižky básnika.

Kamil Zbruž: Azoth
Kamil Zbruž: Azoth

Básnik experimentátor, príležitostný novinár a dnes slobodný umelec Kamil Zbruž (1964) debutoval v roku 1993 zbierkou parodických básní Spitý imidž. Príslušník tzv. barbarskej generácie (Litvák, Turan, Bielik, Zbruž) sa nadlho odmlčal po spoločnom projekte menovaných, nazvanom Barbar(u)ská ruleta (1998), do ktorého prispel 22-stranovým „textom“ Ticho – fakticky čistými stranami. K slovu sa opäť prihlásil vlani hneď troma knižkami – Notes, Sothis a Barbarská generácia, z ktorých jedna – Notes – obsahovala opäť prázdne stránky.

„Časť slovenskej kritiky vníma(la) Kamila Zbruža ako stroskotanca, no, ako upozorňuje Jaroslav Šrank, práve on najdôslednejšie realizoval myšlienku principiálnej nekonformnosti,“ napísal pre Pravdu v recenzii spomínanej trojice knižiek spisovateľ Peter Macsovszky.

Drewo a srd

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#kniha #knižná novinka #básnik #básne #Kamil Zbruž #Azoth #Drewo a srd
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku