Boris Mihalkovič: Môj nebeský kôň

12.01.2017 05:00

Básnik disponuje najvzácnejším darom: vnímavou pokorou k hodnote slova a reči, k jeho a jej možnostiam, dosahom a presahom.

Boris Mihalkovič: Môj nebeský kôň
Boris Mihalkovič: Môj nebeský kôň

Jednotlivé texty Mihalkovičovej knihy Môj nebeský kôň možno pripodobniť k šperkárskej práci na budovaní a cizelovaní verša, na prelínaní niekoľkovrstvových metafor s podobenstvami a symbolmi.

A predovšetkým treba na Mihalkovičovej poézii oceniť to, čo mnohým dnešným autorom chýba: remeselnú poctivosť, miernosť, neinvazívnosť, tichú prácu nad textami. Kniha Môj nebeský kôň je neúnavným hľadaním strateného času, pátraním po posledných zvyškoch neopotrebovanej skutočnosti, básnickým záznamom vzácnej úprimnosti.

Básnik a literárny kritik Boris Mihalkovič (1961) pracoval ako knižný redaktor vo vydavateľstve a v Literárnovednom ústave SAV v Bratislave. Do literatúry vstúpil v roku 1988 knižkou Kocky ľadu. Venuje sa prekladom z francúzštiny a recenzovaniu. Žije v Modre.

F. R. & G.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#knižná novinka #básne #Boris Mihalkovič #Môj nebeský kôň #F. R. & G.
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku