Etela Farkašová: Obloha plná odlietajúcich vtákov

17.02.2017 05:00

Do výberu boli zaradené eseje, prózy, rozhovory s autorkou, kritické ohlasy na jej dielo.

Doslov ku knižke nazvaný Poznanie a zážitok napísal editor publikácie Vladimír Petrík. Kalendárium obsahuje dáta vydania Farkašovej prác, dáta týkajúce sa jej profesionálnej kariéry, ale aj zoznam ocenení spisovateľky. Profilová knižka je tiež ohodnotením jej tvorby, a to na vysokej literárnej úrovni.

„Predmetom pre písanie býva pre mňa intenzívny existenciálny zážitok alebo hlboké a empatické ponorenie do istej situácie, istých vzťahov, problémov, nech totiž píšem o komkoľvek a o čomkoľvek, píšem ,zvnútra‘, identifikácia s cudzím zážitkom, vzťahom, problémom ma celkom pohlcuje, niekedy až fyzicky bolí, ale inak neviem a nechcem písať,“ napísala autorka.

Spisovateľka, publicistka, esejistka a filozofka Etela Farkašová (1943) je zapísaná v čitateľskej verejnosti svojím osobitým esejistickým štýlom s pridanou hodnotou.

  • Tranoscius

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Etela Farkašová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku