Jáchym Topol: Citlivý člověk

05.05.2017 05:00

Dobrodružný román zo súčasnosti sa dotýka tém, ktoré znepokojujú ľudstvo odjakživa: viera, starnutie, zmysel života, samovražda, láska, rodičovstvo, ale aj tých, ktoré sú teraz najaktuálnejšie - "sťahovanie národov", politická korektnosť, krymský konflikt...

Citlivý človek je komický a brutálny, karnevalový a zároveň prísne organizovaný.

Je to reportáž z odvrátenej strany života, groteska o láske, nachádzaní Boha a ľudskej iskry v najopustenejších brlohoch. Hrdinovia Topolovho románu, kočovný herec Otec so svojou ženou alkoholičkou a dvoma synmi križujú Európu, aby sa pokúsili nájsť staronový domov na brehoch Sázavy…

Český prozaik, básnik a novinár Jáchym Topol (1962), syn básnika a dramatika Josefa Topola pôsobil v 80. rokoch v disente. V 90. rokoch sa stal spisovateľom na voľnej nohe, viedol časopis Revolver Revue a pracoval v časopise Respekt. Napísal oceňované prózy Sestra, Anděl či Noční práce. Za román Chladnou zemí dostal v roku 2010 Cenu Jaroslava Seiferta. (česky)

Torst

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Jáchym Topol #Citlivý člověk
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku