Joanna Connors: Nájdem si ťa

08.09.2017 05:00

Mala tridsať rokov, keď jej neznámy muž priložil k hrdlu nôž a prinútil ju k sexu.

Po dvadsiatich rokoch nevysloviteľných tráum sa rozhodla bojovať a tohto človeka nájsť. Nie však pre to, aby sa pomstila, ale aby ho pochopila, aby zistila, kto je ten muž a čo ho viedlo k tomu, aby zničil život mladej ženy.

Nehľadala však len neznámeho násilníka a spravodlivosť, ale aj vlastný vnútorný pokoj a zmier. Táto kniha je strhujúca detektívka, ktorej príbeh je skutočný. A je to aj silná reportáž odohrávajúca sa v duši jednej zranenej ženy. Prináša pohľad na sexuálne násilie z pohľadu obete, ktorá sa odhodlala nielen rozprávať, ale aj konať.

Joanna Connors (1954) je americká novinárka a spisovateľka. Spolupracovala s periodikami ako Los Angeles Times, Chicago Tribune, Glamour, Redbook a mnohými inými. Za svoju literárnu a žurnalistickú prácu získala viacero ocenení. V roku 2008 dostala za sériu novinárskych textov Pred znásilnením: Cesta preživších cenu Medill Medal za odvahu v žurnalistike, ktorú udeľuje Northwestern University. Knihu Nájdem si ťa ocenila v tom istom roku Columbia University cenou Dart Award za „úchvatné odkrytie vlastnej životnej traumy“. Ide o pozoruhodnú osobnú reportáž, v ktorej autorka pátra po mužovi, ktorý ju pred dvadsiatimi rokmi znásilnil.

„Znásilnenie neublíži iba jednému človeku. Raní celú rodinu. Keď ma znásilnili, vytvoril sa vír, ktorý niekoľko rokov vťahoval všetkých okolo mňa,“ píše Joanna Connorsová. V anglickom origináli I Will Find You (The Plain Dealer, 2008).

Preložil Milan Kopecký.

Absynt

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Nájdem si ťa #Joanna Connors
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk