Meghan Daum: Nevysloviteľné a iné konverzačné témy

30.09.2017 05:00

Americká novinárka a esejistka osobitým štýlom napísala desať silných textov, v ktorých sa konfrontuje s prežívaním smrti svojej matky, rozhodnutím nemať deti a každodennými otázkami, ktoré sú dnes zvyčajne zaobalené do zbytočnej sentimentálnosti.

Podľa skratkovitej psychológie dnešných čias by sme sa z akéhokoľvek nešťastia či osobnej krízy mali vynoriť ako lepší ľudia. Ale čo ak to tak nie je? Témou, ktorá spája týchto desať textov je náš postoj k sentimentálnosti, romantizovaniu si niektorých životných postojov, ako aj ku kultúrnym tabu – nevysloviteľným a nemysliteľným predstavám. „Výnimočné autobiografické eseje, v ktorých sa autorka s odvahou púšťa do skúmania lásky, smrti a falošne zidealizovaných rituálov každodenného života,“ napísal o knižke internetový magazín Slate.

Meghan Daum (1970) prispieva do denníkov New York Times a Los Angeles Times a je autorkou troch zbierok esejí. Jej texty vychádzajú napríklad v časopisoch New Yorker, Harper's, New York Times Book Review, Vogue.

V anglickom origináli The Unspeakable: And Other Subjects of Discussion (Farrar, Straus and Giroux, 2014). Preložila Aňa Ostrihoňová.

Inaque.sk

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Nevysloviteľné a iné konverzačné témy #Meghan Daum
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk