Martin M. Šimečka: Medzi Slovákmi

14.11.2017 05:00

Dvakrát sa stal „nepriateľom štátu“, prvý raz to bolo za komunizmu, druhý v období mečiarizmu, a táto skúsenosť mu umožňuje nazerať na Slovensko z unikátnej perspektívy. Je možné milovať krajinu, ktorá vás zavrhne len preto, lebo chcete žiť slobodne? A čo vlastne určuje váš vzťah k spoločnosti?

Martin M. Šimečka: Medzi Slovákmi
Martin M. Šimečka: Medzi Slovákmi

„Martin vo svojej knihe prejavuje lásku k Slovensku tým najlepším možným spôsobom – je k nemu kritický. Jeho vzťah totiž neurčujú štátne hranice, národné piesne či trepotajúce vlajky, ale opäť onen pocit zodpovednosti. A z toho plynie nádej. Kniha, ktorú držíte v ruke, je pozvánkou na debatu a závidím vám, že vás jej prečítanie ešte len čaká,“ napísal o knižke český novinár Erik Tabery.

Spisovateľ a publicista Martin M. Šimečka (1957) začal publikovať v samizdate. Jeho knižka noviel Džin vyšla v niekoľkých jazykoch, je tiež autorom románu Záujem. Bol šéfredaktorom denníka SME, pôsobil tiež ako šéfredaktor a editor českého týždenníka Respekt, je komentátorom a editorom Denníka N.

NPress

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#knižná novinka #Martin M. Šimečka #Medzi Slovákmi
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku