Kornel Földvári: O sebe

13.12.2017 05:00

Kornel Földvári (1932–2015) v sebe skrýval viacero osobností. Bol publicista, novinár, teoretik humoru, literárny kritik, riaditeľ divadla a milovník pokleslej literatúry. Predovšetkým však ovplyvnil každého, s kým sa stretol, a inšpiroval mnohé umelecké snaženia.

Kornel Földvári: O sebe
Kornel Földvári: O sebe

Táto knižná biografia je emotívnou, dramatickou, ale zároveň vtipnou výpoveďou o živote človeka zasiahnutého krutosťou fašizmu, päťdesiatych rokov aj normalizácie. Je dramatickou, ale aj ironickou kronikou dejín dvadsiateho storočia na Slovensku.

Súčasťou knihy je osem pohľadnicových karikatúr a CD-ROM s krátkym filmom Kornel v nebi a nahrávkou rozprávania Kornela Földváriho.

Biografiu Kornela Földváriho editorsky pripravil a zostavil spisovateľ Peter Krištúfek (1973) podľa záznamu spoločných rozhovorov, ktoré vznikli v rokoch 2007–2011.

LIC

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#knižná novinka #peter krištúfek #LIC #Kornel Földvári #O sebe
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku