Katarína Kerekesová, Vanda Rozenbergová: Websterovci

02.01.2018 05:00

Vnútri ľudského sveta existuje iný, malý svet. Je tiež utkaný z príbehov ako ten náš. Ich vlákna prepletajú bytosti s ôsmimi nohami a štyrmi očami – pavúky. Novinka nielen pre deti, ktoré si obľúbili rukopis výtvarníčky Kerekesovej v príbehov Mimi a Lízy, prichádza opäť i v podobe animovaného seriálu RTVS.

Katarína Kerekesová, Vanda Rozenbergová:...
Katarína Kerekesová, Vanda Rozenbergová: Websterovci

Pavúčia rodinka Websterovcov žije na najvyššom poschodí v útulných kokónoch zavesených vo výťahovej strojovni. Hlavná hrdinka – šesťročná pavúčica Lili sa toho musí veľa naučiť. Utkať svoje prvé vlákno, spustiť sa prvýkrát do školy. Jej tínedžerský brat Hugo ju sprevádza, aj keď mu sestra niekedy poriadne lezie na nervy. Mama Alma sa postará o pavúčie pochúťky a tato Walter o rozhodné slová. Trošku zábudlivá babka Matilda a vášnivý zberateľ dedko Rafael zas o prekvapivé vynálezy.

V šiestich príbehoch objavíme nielen pevnosť pavúčieho vlákna, ale najmä skutočnú silu rodiny, ktorú spája. Autorkami knižky i seriálu sú animátorka, výtvarníčka a režisérka Katarína Kerekesová (1973) a spisovateľka, finalistka Ceny Anasoft Litera 2016 – s románom Slobodu bažantom – Vanda Rozenbergová (1971).

Slovart

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Websterovci #Vanda Rozenbergová #knižná novinka #Katarína Kerekesová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk